وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن گفت که متهم ردیف اول این پرونده علاوه بر حبس و جزای نقدی و رد مال، به مجازات‌های تکمیلی و تتمیمی هم محکوم شده است.

دادگاه سکه ثامن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن، گفت: رای بدوی پرونده ثامن امروز ابلاغ شد. بر اساس آنچه در رای صادره آمده، علاوه بر مجازات اصلی متهم ردیف اول که شامل ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و رد مال بود، قاضی محترم دادگاه به استناد ماده ۲۳ قانون مجازات، مجازات تکمیلی و تتمیمی برای متهم ردیف اول در نظر گرفته است. 

وی ادامه داد: بعد از اتمام تحمل ۱۵  سال، متهم ردیف اول به اقامت اجباری به مدت دو سال در یکی از نقاط دورافتاده تبعید شده است و مضاف بر آن از اشتغال در هر گونه مشاغل مرتبط با ارز و سکه و طلا و هر گونه تجارت و کسب و کار آنلاین - چه به عنوان مدیر و چه به عنوان متصدی و کارمند - به مدت دو سال منع شده است. این امر بعد از اتمام تحمل  ۱۵ سال و تبعید اجباری است.

کوهپایه‌زاده بیان کرد: دستور داده شده بعد از قطعیت رای، حکم قطعی که ۲۷۳ صفحه است در رسانه‌ها منتشر شود. 

وی یادآور شد: اعمال مجازات تتمیمی و تکمیلی، با توجه به سابقه متهم و اقدامات مجرمانه‌ی انجام شده او، در جهت حفاظت و صیانت از حقوق جامعه است که این رای از این حیث قابل توجه است.

کوهپایه‌زاده در پایان گفت: کیفرخواست پرونده متهم ردیف دوم و سوم قبلا صادر و پرونده آنها به دادگاه رفته ولی هنوز تعیین وقت نشده است. 

اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه نیز ۲۴ دی‌ ماه امسال در نشست خبری خود از محکومیت متهم پرونده سکه ثامن به ۱۵ سال حبس خبر داده بود.

کد خبر 479380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =