رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از انتشار بدون پوشش تصویر ۴ سارق جوان و شناسایی آنان توسط شهروندان خبر داد و گفت: این سارقان به بهانه مسافرکشی از مسافران در محدوده غرب تهران زورگیری می‌کردند.

زورگیران مسافرکش‌نما

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محسن معظمی گودرزی در تشریح این خبر گفت: ساعت ۱۵:۰۰ هفتم مهر ماه مرد جوانی طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از زورگیری ۴ جوان با یک دستگاه خودرو ال ۹۰ سفید رنگ در محدوده بزرگراه شهید فهمیده به کلانتری ۱۸۱ وردآورد اعلام شکایت کرد.

وی افزود: پرونده با موضوع زورگیری (سرقت راننده از مسافر) برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی پس از حضور در این پایگاه به کارآگاهان گفت، من به عنوان مسافر در میدان آزادی سوار یک دستگاه خودروی ال۹۰ سفید که ۳ سرنشین داشت، شدم. پس از طی مسافتی، یکی از سرنشینان خودرو با تهدید سلاح سرد تمامی مدارک، گوشی تلفن همراه گرانقیمتم، وجوه نقد را سرقت و پس از آن مرا در مکان خلوتی به بیرون از ماشین پرتاب کرده و همگی متواری شدند.

سرهنگ معظمی بیان کرد: کارآگاهان به دنبال اظهارات مال‌باخته به محل سرقت مراجعه و با انجام تحقیقات میدانی و پایش‌های اطلاعاتی پلاک خودروی سارقان را به دست آوردند.

وی تصریح کرد: با به دست آمدن این اطلاعات و با انجام اقدامات پلیسی مالک خودرو، یکی از سارقان به نام فرشاد ۲۰ ساله شناسایی و با بررسی سوابق وی مشخص شد فرشاد سابقه‌دار بوده و پیش‌تر به جرم سرقت دستگیر شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات، پرونده‌های مشابه دیگری مبنی بر سرقت با خودروهای پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵ و پراید به پایگاه دوم ارسال شد که در بررسی‌های بیشتر مشخص شد خودروها سرقتی بوده و فرضیه اینکه سرقت توسط همان سارقان انجام می‌شود، قوت گرفت.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده، دستور دستگیری فرشاد و سایر همدستانش صادر شد و در ادامه تحقیقات انجام شده، مخفیگاه فرشاد در شهر قم شناسایی و با اخذ نیابت قضایی، تیمی از کارآگاهان فرشاد و سایر همدستانش را دهم دی ماه در قم دستگیر و به پایگاه دوم منتقل کردند.

سرهنگ معظمی با اشاره به اینکه فرشاد به سرکردگی باند زورگیران اعتراف کرد، افزود: فرشاد در اعترافات خود به کارآگاهان گفت، حدود ۳ ماه پیش با دیگر همدستانم که همشهری و بچه یک محل هستیم باندی را تشکیل دادیم. اولین سرقت را با خودروی خودم ولی سایر سرقت‌ها را با خودروهای سرقتی انجام دادیم. اموال مسروقه را در محدوده مولوی به افراد ناشناس به قیمت نازلی فروخته و پول حاصله را بین خودمان تقسیم و صرف خوشگذرانی می‌کردیم.

وی با بیان اینکه کلیه اعضای این باند دستگیر شده و به ۳۰ فقره زورگیری اعتراف کرده‌اند، تصریح کرد: سارقان بیشترین سوژه‌ها را در مناطق مختلف تهران به ویژه در محدوده‌های غرب و جنوب غرب تهران از جمله جاده مخصوص، ورودآورد و آزاد راه تهران – کرج انتخاب می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: برای کشف سایر جرایم احتمالی متهمان، هر ۴ متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

سرهنگ معظمی در پایان تصریح کرد: دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی بازپرس پرونده صادر و از شهروندانی که به این شیوه و شگرد مورد بزه قرار گرفته‌اند درخواست می‌شود در صورت شناسایی سارقان برای تشکیل پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی واقع در خیابان کبیری طامه مجتمع انتظامی سرکلانتری دوم پلیس پایتخت مراجعه کنند.

کد خبر 479274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار