وزیر کشور با اشاره تهیه یک گزارش، از وجود آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی ابراز نگرانی کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در یکصد و بیستمین جلسه بررسی نحوه استفاده از ظرفیت نهادهای دینی در مدیریت امور اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: در جلسه قبل، بحث نهادهای دینی و همکاری و تاثیرگذاری آنها در حوزه آسیب‌های اجتماعی را داشتیم. گزارش‌هایی که ارائه شد و پیمایش‌هایی که از نظر علمی انجام شده بود، تاثیر نهادها را در حوزه اجتماعی بالا نشان می‌داد.

وی با اشاره به مصوبات این جلسه ادامه داد: باید بتوانیم یک سند بالادستی همکاری بین نهادهای دینی داشته باشیم و تقسیم کار مناسب و تعیین تکلیف مشخصی برای هر حوزه داشته باشیم تا بتوانند نقش‌شان را بهتر ایفا کنند.

وزیر کشور بیان کرد: گزارشی را در حوزه فضای مجازی داشتیم که گزارش بسیار دقیقی بود. موضوع آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی جزو موارد نگران‌کننده است.

وی ادامه داد: این موضوع به کارگروهی ارجاع شد که با اعمال سیاست‌ها و اقداماتی نسبت به کاهش تاثیرگذاری فضای مجازی در آسیب‌های اجتماعی اقدام شود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه گزارش دقیق و درستی از حوزه‌های علمیه خواهران داشتیم، گفت: ما معتقدیم که با موضوع آسیب‌های اجتماعی فقط به صورت اجتماعی می‌توان برخورد کرد و بهترین روش در این حوزه هم این است که پیشگیرانه عمل کنیم لذا اگر بتوانیم با روش پیشگیرانه مبتنی بر اجتماعی کردن مساله را پیش ببریم، موفق خواهیم شد.

کد خبر 479085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =