زمین ۵۰۰ مترمربعی بدون استفاده ای که در بوستان فتح پاتوق معتادان، کارتن‌خواب ها و افراد ناباب شده بود، با تغییر کاربری به زمین اسکیت تبدیل شده است.

بوستان فتح

همشهری آنلاین- مژگان مهرابی: بوستان فتح که این روزها توجه اسکیت بازان را به خود جلب کرده، با وسعت بیش از ۲۶ هزار مترمربع از جمله بوستان های بزرگ و قدیمی منطقه ۱۴ است که در بین پل چهارم و پنجم بلوار ابوذر واقع شده است. در قسمت مرکزی بوستان، قطعه زمین 500 مترمربعی بدون استفاده ای وجود داشت که به دلیل نبود روشنایی کافی و دنج بودنش مکانی برای تجمع معتادان و افراد ناباب شده بود. اما با پیگیری اهالی و شورایاران محله این فضا حالا تبدیل به زمین اسکیت شده است. « مرضیه اتابکی» یکی از شهروندان محله شهدای گمنام دراین باره می گوید: «محله ما در مجاورت مناطق جنوبی و خیابان خاوران قرار دارد. صبح زود معتادان گرمخانه خاوران روانه این جا می شدند و به راحتی جلوی چشم دیگران مواد مخدر خرید و فروش می کردند. روزی نبود که اهالی با معتادان درگیر نشوند. با تاریک شدن هوا هم باز در این جا جمع می شدند و مواد مخدر استفاده می کردند.»

پیشنهاد کارساز

 «حامد دیوانچی» یکی دیگر از شهروندان که در همسایگی بوستان زندگی می کند. او در ادامه صحبت های اتابکی به موضوع دیگری اشاره می کند: «حضور افراد ناباب و معتادن در محله سلامت جوانان این جا را به خطر می انداخت. غیر از آن بانوان با تاریک شدن هوا هراس داشتند برای خرید یا انجام کاری در محله رفت و آمد کنند. اهالی این موضوع را بارها با شورایاران محله درمیان گذاشتند و خواستار رفع آن شدند. خوشبختانه با پیگیری مردم و شورایاری اتفاق خوبی در محله رخ داد.» قطعه زمین مذکور حالا به زمین اسکیت بزرگی تبدیل شده است. «مسیح الله پرتو بینا» مدیر محله شهدای گمنام، می گوید: « محله شهدای گمنام سرانه ورزشی مطلوبی نداشت. از این رو پیشنهاد تغییر کاربری زمین به فضای ورزشی به مدیران شهری داده شد. مسئولان ذی ربط با این طرح موافقت کردند و حالا در این جا فضای امن و ایمنی برای ورزش و تحرک بچه ها ایجاد شده است. به گونه ای که خانواده ها در کنار فرزندان خود می توانند از دیگر امکانات بوستان بهره ببرند و فرزندشان را روانه زمین اسکیت کنند.»

مکانی برای برگزاری جشنواره های فرهنگی و ورزشی

 به گفته پرتوبینا، کودکان و نوجوانانی که تمایل به فراگیری ورزش اسکیت دارند، می توانند در دوره های آموزشی آن شرکت کنند. او می افزاید: «زمین اسکیت در فصل سرما هر روز از ساعت 18 تا 20 میزبان شهروندان است و البته با گرم شدن هوا مدت زمان حضور در زمین اسکیت بیشتر خواهد شد. البته هنگام اجرای جشنواره ها یا برنامه های فرهنگی بچه ها می توانند بدون پرداخت هزینه از امکانات زمین اسکیت استفاده کنند.»

کد خبر 478959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار