مدیر حج و زیارت گلستان گفت: در حال حاضر اعزام به عتبات عالیات به صورت هوایی انجام می‌شود و زمانی که امنیت کامل مرزها برقرار شود، اعزام زمینی هم راه‌اندازی خواهد شد.

عتبات عالیات

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، سیدعلی میرقاسم‌پور اظهار کرد: سازمان حج و زیارت برای اعزام زمینی زائران آمادگی کامل دارد ولی هنوز شورای عالی امنیت ملی اجازه اعزام زمینی را نداده است.

میرقاسم‌پور گفت: گلستانی‌هایی که تصمیم به اعزام هوایی دارند می‌توانند با در دست داشتن گذرنامه‌ای که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، به یکی از ۴۸ دفتر زیارتی و یا شرکت مرکزی خدمات زیارتی در استان مراجعه کنند.

وی توضیح داد: هزینه اعزام هم بسته به نوع پرواز، بین ۳ میلیون و ۷۰۰ تا ۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان بوده و اقامت هم یک هفته‌ای خواهد بود.

میرقاسم‌پور افزود: با اطلاع از اینکه پرواز به فرودگاه نجف انجام شده و زائران برای برگشت هم باید به همین فرودگاه مراجعه کنند باید توجه داشت که پرواز از ایران فقط از دو فرودگاه تهران و مشهد انجام می‌شود.

وی همچنین در مورد ثبت‌نام حج تمتع گفت: شرایط ثبت‌نام زائران فراهم شده و احتمالاً ثبت‌نام در بهمن ماه انجام می‌شود.

میرقاسم‌پور بیان کرد: مقدمه ثبت‌نام این است که زائران باید وارد سامانه رزرو حج تمتع شده و اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنند.

وی گفت: تاکنون ۱۰ هزار گلستانی در این سامانه اطلاعات خود را به‌روز کرده و اولویت ثبت‌نام حج هم با کسانی خواهد بود که در این سامانه ثبت‌نام کرده باشند.

کد خبر 478905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار