نشست کارگروه کاهش مصرف پلاستیک با تاکید بر ابلاغیه شهردار تهران در خصوص ممنوعیت خرید و استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در مجموعه شهرداری تهران توسط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد.

شينا انصاري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، شینا انصاری مدیرکل این مجموعه با اشاره به اینکه این اداره کل در حال تدوین شیوه‌نامه اجرایی کاهش مصرف پلاستیک با مشارکت همه بخش‌های ذیربط جهت ابلاغ به مجموعه شهرداری تهران است، گفت: طبق ماده ۶۲ برنامه سوم، شهرداری تهران موظف است نسبت به کاهش موثر مصرف ظروف یکبار مصرف در مجموعه خود اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه گفت: بر این اساس باید با تدابیر لازم طی شناسایی وضع موجود، ضمن منع استفاده از ظروف پلاستیکی در مجموعه، به کاهش ۲۰ درصدی مصرف در واحدهای تابعه شهرداری تهران نایل شویم.

انصاری در ادامه افزود: شهرداری تهران از سال‌ها پیش کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی را با توجه به مصوبه سال ١٣٨٨ شورای شهر دنبال کرده و در حال حاضر با تأکید مجدد و بخشنامه شهردار تهران درصدد است تا با ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصرف محصولات پلاستیکی و یکبار مصرف را در زیر مجموعه‌های خود محدود نماید.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار افزود: از این رو کارگروه حاضر با هدف تهیه دستورالعمل اجرایی، تدوین شاخص‌های نظارت و ارزیابی و تعریف فرآیندهایی جهت اجرای بخشنامه شهردار تهران تشکیل شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، این کارگروه با مشارکت همه بخش‌های ذی‌ربط جهت ارائه نظرات و پیشنهادات به منظور اثربخشی بیشتر هر ماه یکبار در اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به عنوان دبیرخانه کارگروه کاهش مصرف پلاستیک برگزار می‌شود.

کد خبر 478447

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha