سخنگوی قوه قضائیه با بیان‌ این‌که جنگ‌افروزی آمریکا به عنوان مباشر در وقوع حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی بررسی می‌شود، از بازداشت افرادی در این ارتباط خبر داد.

سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در هجدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که در رابطه با سقوط هواپیما کسی بازداشت است یا نه، گفت: جای تقدیر و تشکر از ستاد نیروهای مسلح و عزیزان‌مان در هوافضا دارد که خاضعانه در برابر ملت حاضر شدند و آنچه را باعث این حادثه شد به مردم گزارش دادند. در این رابطه ابتدا کمیسیون‌های تخصصی در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده و ابعاد موضوع در حال بررسی است. شاید ابتدا باید اعلام می‌شد که چنین کمیسیون‌هایی تشکیل شده است.

وی افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح مامور شده که با بررسی ابعاد مختلف و بهره‌گیری از کارشناسان متخصص حوزه سایبری و جنگ الکترونیک و اطلاعات ضبط شده در جعبه سیاه هواپیما و جمع‌آوری همه اطلاعات موضوع را بررسی کند. از تعداد زیادی از افرادی که در این موضوع بودند تحقیقات شده است. هر شب تیم‌های ما از سازمان قضایی نیروهای مسلح تا ساعت ۱۱شب مشغول تحقیق هستند.

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: در این بررسی‌ها چند نکته را مورد بررسی قرار دادیم. نکته اول استیفای حقوق مادی و معنوی جانباختگان و خانواده‌هایشان است و ما مطالبه‌گر و اقدام‌کننده برای استیفای حقوق این خانواده‌ها هستیم. محور دوم ما کشف حقیقت است. اکنون نظریات مختلفی مطرح است و ما با بررسی همه آنها به نتیجه خواهیم رسید. محور سوم، اجرای عدالت در این رسیدگی است.

وی ادامه داد: تاثیر سبب و تاثیر مباشر را بررسی خواهیم کرد. در این قصه بررسی خواهیم کرد که جنگ‌افروزی آمریکا به عنوان سبب این حادثه چه میزان نقش داشته است. افرادی بازداشت شدند و رسیدگی ادامه دارد.

کد خبر 478119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار