مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: آب آشامیدنی ۲۲۴روستای سیل‌زده این استان براثر شدت آسیب وارده ناشی از سیلاب به شبکه همچنان قطع است.

سیلزده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، عباسعلی ارجمندی اظهار کرد: همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان به ویژه نیمه جنوبی آب  آشامیدنی ۲۴۵ روستای این استان به دلیل آسیب به شبکه آبرسانی قطع شد که با تلاش نیروهای شرکت آب و فاضلاب فقط آب ۲۱ روستا وصل شده است.

وی گفت: ۵۳۳ روستای سیل‌زده سیستان و بلوچستان در این مدت دچار قطعی برق شدند که با تلاش نیروهای شرکت برق تاکنون برق ۴۶۳ روستا وصل شده است. همچنین بر اساس برآوردهای اولیه سیلاب اخیر خسارت ۶۱۳ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی، ۳۳۲ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های شهری و ۶ میلیارد تومان به طرح‌های آب منطقه‌ای وارد کرده و آسیب سایر بخش‌ها نیز در دست بررسی است.

ارجمندی بیان کرد: در سیلاب اخیر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سیستان و بلوچستان دچار آسیب جدی شدند که نیازمند تخریب و ساخت مجدد هستند. همه دستگاه‌های امدادی در منطقه حضور دارند و به طور شبانه‌روزی درحال ارائه خدمات به مردم سیستان و بلوچستان هستند.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ۳۵۰۰ نفر در قالب ۶۵ گروه جهادی برای امدادرسانی و کمک به مردم سیل‌زده به مناطق مورد نظر اعزام شده‌اند.  

وی از تشکیل ۴۵۰ تیم عملیاتی خبر داد و گفت: برای کاهش میزان آسیب‌های احتمالی ۴۵۰ تیم عملیاتی در مناطق مختلف استان حضور دارند و ۵ گروه مهندسی و ۶۵ خودروی تاکتیکی سپاه به مناطق سیلزده اعزام شده‌اند.

ارجمندی از ایجاد و راه‌اندازی سه اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان‌های فنوج، قصرقند و کنارک خبر داد و افزود: هم اینک امداد هوایی به‌وسیله ۳ فروند چرخ‌بال و ۳۳ فروند قایق در مناطقی که راه زمینی آنها قطع شده در حال انجام است. سپاه پاسداران تاکنون هزار بسته غذایی بین سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان توزیع کرده است.

ورود سامانه بارشی و بارندگی‌های سیل‌آسا در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی سبب قطع ارتباط ۵۰۰ روستا در سیستان و بلوچستان شده بود که به همین دلیل و شرایط بد جوی در روز نخست امکان امداد رسانی بسیار محدود بود اما پس از آن کار امداد رسانی و ارائه خدمات به سیل زدگان به‌وسیله قایق، چرخ‌بال و روستاهایی که ارتباط زمینی آنها برقرار شده به‌وسیله خودروهای سبک و سنگین با سرعت ادامه دارد.

کد خبر 478054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار