شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
۰ نفر

نخستین جراحی میکروتسه که یکی از تازه‌ترین روش‌ها برای درمان ناباروری است در مرکز درمانی تخصصی ناباروری فاطمه‌الزهرا(س) بابل انجام شد.

بارور شدن

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز درمانی تخصصی ناباروری فاطمه‌الزهرا(س) در استان مازندران، دکتر محمدرضا آقاجانی‌میر گفت: روش جراحی میکروتسه آخرین مدل جراحی در نوع خود است و برای بیمارانی که قبلا هیچ شانسی برای فرزندآوری نداشتند، انجام می‌شود.

وی افزود: روش جراحی میکروتسه برای اولین بار در بابل در مرکز درمانی تخصصی ناباروری فاطمه الزهرا(س) انجام شد و روش جراحی فوق برای کشف وجود اسپرم در مردانی که بیضه‌های کوچک و عمدتا اشکالات کروموزومی و ژنتیکی دارند و از شانس پایئنی برای داشتن اسپرم برخوردارند، انجام می‌شود.

دکتر محمدرضا آقاجانی‌میر بیان کرد: مردان فاقد اسپرم در نمونه سِمِن ( semen) اسپرمی ندارد و عمدتا با اختلالات هورمونی با FSH بالا همراه هستند.

متخصص ارورولوژی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: ۱۵% افرد فوق می‌توانند در هنگام وجود اسپرم با ارزیابی کاریوتایپ و بررسی‌های ژنتیکی کاندید میکرو اینجکشن شوند.  

این متخصص گفت: حتی در موارد شدید نارسائی بیضه مادرزادی یا اکتسابی مانند سندرم سرتولی فاقد اسپرم بعد از کموتراپی و رادیوتراپی و نوع غیرموزائیک سندرم کلاین فلتراسپرم با میکروتسه اسپرم ممکن است یافت شود و بارداری و تولد زنده فراهم شود.

کد خبر 477280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار