مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران با بیان این‌که نمونه‌برداری از اجساد سقوط هواپیمای اوکراینی به پایان رسیده گفت: یک شماره تلفن برای کسب اطلاع خانواده‌های جانباختگان اعلام شده و در دسترس نبودن نمونه دی‌ان‌ای خانواده‌های خارجی کار این نهاد را با مشکل مواجه کرده است.

سقوط هواپیمای اوکراین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران درباره روند شناسایی هویت قربانیان سقوط هواپیمایی اوکراینی اظهار کرد: از ابتدای اعلام حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در شهرستان شهریار، همکاران ما در قالب گروه مدیریت بحران در محل حادثه حضور داشتند، بر نحوه جمع‌آوری اجساد نظارت کردند. تمام اجساد در کاور قرار گرفت و برای نمونه‌برداری به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران واقع در کهریزک منتقل شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان این‌که روز گذشته نمونه‌برداری از بقایای اجساد به پایان رسید، گفت: در حال حاضر نمونه‌گیری از بستگان متوفیان در حال انجام است و از ۱۴۷ مسافر ایرانی، تاکنون ۱۳۰ نفر از بستگان جان‌باختگان مراجعه کرده‌اند و ما از بقیه بستگان درخواست می‌کنیم در اسرع وقت به ادارات کل پزشکی قانونی استان محل سکونت جان‌باختگان مراجعه کنند تا در تطبیق نهایی و تحویل اجساد به بستگان با تأخیر مواجه نشویم.

وی افزود: البته در این هواپیما ۱۷۶ مسافر و خدمه جان باختند که ۲۹ نفر از این مسافران اتباع خارجی بودند و به بستگان آنها دسترسی نداریم و در مذاکره با پلیس اینترپل مقرر شد نمونه‌های D.N.A بستگان آنها برای ما ارسال شود تا تطبیق نهایی انجام شود.

فروزش خاطرنشان کرد: قاعدتا بر اساس اصول فنی باید تمام نمونه‌های بستگان احصا شود تا از طریق نمونه‌های اجساد بتوانیم تطبیق را انجام دهیم و همه هدف ما این است که تحویل اجساد کامل باشد تا اشکالات بعدی در تعیین هویت ایجاد نشود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران افزود: ما درباره ۲۹ تبعه خارجی این پرواز دچار مشکل شده‌ایم و کار ما را به تعویق انداخته است که امیدواریم با ارسال نمونه‌های D.N.A بستگان این افراد، هرچه سریع‌تر کار تطبیق انجام شود.

وی متذکر شد: بستگان جان‌باختگان  در صورت درخواست اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۹ - ۵۶۵۲۴۸۰۱ (شماره مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران) تماس بگیرند.

کد خبر 477279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار