کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه ۲۱ دی ماه از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۹۸ در شرایط سالم قرار گرفت.

هواي سالم

به گزارش همشهری آنلاین، بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۹۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ به ثبت رسیده است.

ایستگاه‌های شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۲۴ ، شهرداری(منطقه۲۱) با شاخص۱۱۹ و شهرداری (منطقه ۲۲) با شاخص ۱۱۷ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب بیشترین آلایندگی را داشته‌اند.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۵۷، ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۶۱ و مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۶۳ در همین مدت کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می‌دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای سال تاکنون ۲۵ روز هوای پاک، ۲۰۳ روز هوای سالم، ۶۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز هوای ناسالم برای همه گروه های جامعه به ثبت رسیده است.

کد خبر 477193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار