یکی از موشک‌های شلیک شده ایران به سامانه اصلی مکان‌یابی و رهگیری پایگاه اصابت کرد و آن را از کار انداخت.

عين الاسد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  شبکه العالم گزارش داد: منابع آمریکایی از داخل پایگاه عین الاسد در استان الانبار به برخی از شبکه‌های عراقی گفته‌اند یکی از موشک‌های شلیک شده ایران به سامانه اصلی مکان یابی و رهگیری پایگاه اصابت کرد و آن را از کار انداخت.

ستاد ارتش آمریکا اذعان کرد موشک‌های شلیک شده از ایران به مقرهای استقرار نظامیان این کشور در پایگاه عین الاسد در غرب عراق و انبارهای مهمات و تجهیزات و سایر تاسیسات این پایگاه اصابت کرده‌اند.

شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد، مرکز پخش خدمات عمومی آمریکا با انتشار تصاویری ماهواره‌ای از حجم و میزان تخریب وارده به پایگاه عین الاسد در پی حملات موشکی صبح چهارشنبه ایران پرده برداشت.

بر اساس ارزیابی مسئولان آمریکایی، این موشک‌ها از چندین سایت در داخل ایران شلیک شده‌اند و ۱۵ عدد از این موشک‌ها به پایگاه عین الاسد اصابت کرده‌اند.

منابع رسانه‌ای و ایستگاه‌های تلویزیونی آمریکا اعلام کردند هیچ شواهدی مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی توانسته باشند موشک‌ها را رهگیری کنند وجود ندارد. این در حالی است که یک منبع از داخل پایگاه عین الاسد به شبکه‌های عراقی اعلام کرده است یکی از موشک‌ها به بزرگترین سیستم مکان یابی و نظارت و رهگیری اصابت کرد و آن‌را از کار انداخته است.

کد خبر 476944

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار