تفاهم‌نامه احداث بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی خیرساز کشور به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران امضا شد.

سردار شهيد حاج قاسم سليماني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی و ورزشی خیرساز کشور در شهر تهران به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی احداث و مزین خواهد شد.

این مجتمع آموزشی در منطقه ۱۵ آموزش و پرورش شهر تهران توسط یکی از خیرین نیک‌اندیش مدرسه‌ساز و در مکانی احداث خواهد شد که تراکم دانش‌آموزی بسیار بالایی دارد.

این مجتمع آموزشی و ورزشی دارای ۵ مدرسه در تمام مقاطع تحصیلی، مجتمع ورزشی با پیش‌بینی سالن و استخر، نمازخانه، آزمایشگاه و سالن اجتماعات از جمله ساختمان‌هایی است که در این فضای آموزشی احداث خواهد شد.

زمین این مجتمع آموزشی بیش از ١٢ هزار مترمربع است و در نوع خود یک الگو در کشور خواهد بود.

بر اساس توافقات انجام‌شده، مقرر است با هماهنگی خانواده سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و با حضور محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، مهرالهو رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مسئولان عالی‌رتبه استانی و کشوری مراسم آغاز عملیات احداث این مجتمع آموزشی برگزار خواهد شد. 

هزینه ساخت این مجتمع آموزشی که به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی مزین خواهد شد، با برآورد اولیه ۴۰ میلیارد تومان توسط یکی از خیرین گرانقدر مدرسه‌ساز تهرانی پرداخت خواهد شد.

علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با حضور در دفتر کار این خیر نیک‌اندیش، تفاهم‌نامه ساخت بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی کشور را با ۵ مدرسه و فضاهای ورزشی در شهر تهران به امضا رساند.

کد خبر 476651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار