ساختمان مرکز سلامت جامع صاحب‌الزمان(عج) در محله شمیران‌نو که از ۳ سال پیش با هدف نوسازی، تخلیه و تخریب شده بود، به محل تجمع و دورهمی معتادان تبدیل شده و مشکلاتی را برای اهالی به وجود آورده است.

مرکز بهداشت شمیران نو

همشهری آنلاین/ پریسا نوری:‌ دیوار حیاط مرکز پابرجاست و تابلوی «مرکز سلامت جامعه صاحب‌الزمان(عج) » بر روی آن خودنمایی می‌کند، اما از بالای دیوار ساختمان نیمه مخروبه مرکز، بقایای سرنگ‌، زرورق، سیخ و ... که در گوشه و  کنار پراکنده‌اند، به چشم می‌خورد. به گفته اهالی معتادان از حصار فرو ریخته پشت ساختمان وارد مرکز شده و در اتاق‌های بی در و پیکر ساختمان مخروبه جا گرفته‌اند. «مهدی کریمی» عضو شورایاری شمیران‌نو در این باره می‌گوید: «ساختمان این مرکز به دلیل فرسودگی تخریب شد و قرار بود در مدت کوتاهی بازسازی شود اما همچنان به صورت ویرانه رها شده و با توجه به اینکه محله شمیران‌نو مستعد بروز بزه و تخلف است، خرابه‌های اینجا به بهترین محل برای حضور معتادان از محله‌های همجوار است.» کریمی ادامه می دهد "حضور معتادان متجاهر و مصرف مواد مخدر در محله، علاوه بر ناامنی و نازیبایی بصری، باعث افزایش سرقت‌های خرد شده است. " این شهروند که از ساکنان قدیمی محله است درباره پیشینه این مرکز می‌گوید:‌«زمین اینجا وقفی است و از سال‌های گذشته توسط یکی از بانوان نیکوکار و  به نیت ارائه خدمات درمانی وقف شده و از نظر شرعی و عرف درست نیست زمین وقفی به محلی برای آزار اهالی تبدیل شود. از این رو از مسئولان اداره بهداشت شمال درخواست می‌کنیم نسبت به بازسازی ساختمان اقدام کنند. »

برای اطلاع از روند نوسازی ساختمان مرکز سلامت، با مرکز بهداشت شمال تهران تماس می‌گیریم که پاسخ را به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان متولی ساخت این مرکز ارجاع می‌دهند. پاسخ روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بعد از چند روز پیگیری تلفنی و مکتوب این بود: «پاسخی نداریم! »

کد خبر 476321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار