سخنگوی وزارت امورخارجه گفت:‌ امشب نشست مهمی در مورد کاهش تعهدات برجامی و برداشت گام پنجم برگزار می‌شود و در مورد این موضوع تصمیمات نهایی اتخاذ می‌شود.

سید عباس موسوی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی اظهار کرد: سردار قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم، خشونت و افراطی‌گری در جهان بود. وی در نشست خبری با خبرنگاران از دولت و ملت عراق به خاطر حضور باشکوه در مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش تشکر و قدردانی کرد.

موسوی با تبریک انتصاب سردار اسماعیل قاآنی به عنوان فرمانده جدید سپاه قدس و جانشین سردار قاسم سلیمانی گفت: وزارت خارجه همان ارتباط خوب و نزدیکی که با سردار قاسم سلیمانی و سپاه قدس در زمان حضور ایشان داشت با سردار قاآنی نیز خواهد داشت تا در کنار هم اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را پیش ببریم.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و وزارت خارجه مذاکره زیر سایه تهدید را نمی‌پذیرد، همان‌طور که در این مدت با این سیاست و استراتژی پیش رفته‌ایم.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد پیام آمریکا به ایران از طریق سفارت سوئیس خاطرنشان کرد: این پیام، نامه‌ای از طرف وزیر امور خارجه آمریکا بود که خارج از روال دیپلماتیک، تشریفات دیپلماتیک و بی‌ادبانه بود. ما هم این نامه را بررسی کردیم و با پاسخی که شایسته مقامات آمریکایی بود در سطح پایین‌تر از حد تصور آنها پاسخ دادیم.

موسوی گفت: سفر وزیر خارجه قطر به تهران از قبل پیش‌بینی شده بود.

وی همچنین در مورد اخبار منتشرشده مبنی بر این که هیاتی از عمان برای میانجی‌گری به ایران سفر کرده بوده ولی دست خالی بازگشته است، گفت: موضوع میانجیگری صحت ندارد و از عمان هیأتی به تهران نیامده است.

سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: امشب نشست مهمی در مورد کاهش تعهدات برجامی و برداشت گام پنجم برگزار می شود و در مورد این موضوع تصمیمات نهایی اتخاذ می شود.

کد خبر 475753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار