جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب با اشاره به پیام‌ آمریکا به ایران پس از شهادت سپهبد سلیمانی، گفت: آمریکایی‌ها صبح جمعه به روش دیپلماسی و غیره متوسل شدند و حتی گفتند اگر می‌خواهید انتقام بگیرد، متناسب با کاری که ما کردیم، انتقام بگیرید؛ در حالی که آنها نمی‌توانند چیزی را تعیین کنند.

سردار سلیمانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه جمعه در برنامه حاشیه و متن شبکه سوم سیما، اظهار کرد: در صحنه‌های بسیار زیادی حاج قاسم را دیدم که احتمال شهادت در آنها بسیار زیاد بود، اما وقتی خداوند مقدر کند یک نفر بماند تا کارهای بزرگی انجام دهد، اینگونه می‌شود که حاج قاسم ماند و کارهای بزرگی کرد و در اوج به شهادت رسید.

وی افزود: عملیاتی که آمریکایی‌ها انجام دادند اینگونه نیست که از توانمندی نظامی و تکنولوژی خاصی برخوردار باشد و عملیات آنها از نظر نظامی ارزش چندانی ندارد، ما هم می‌توانیم پهپادمان را بفرستیم و هر هدف متحرکی را با موشک‌های لیزری مورد هدف قرار دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه درباره جزئیات سفر سردار سلیمانی به عراق گفت: مقامات رسمی دولت عراق همواره از حاج قاسم دعوت می کردند تا راجع به موضوعات مختلف جلسه برگزار کنند؛ به همین دلیل ایشان رفت و آمدهای مداومی داشتند و در این سفر نیز به دعوت مقامات دولت عراق به بغداد سفر کردند. مخصوصاً این دفعه که حاج قاسم از سوریه به عراق و با هواپیمای مسافری سفر می‌کردند که حتی در سایت‌های هوانوردی هم قابل رهگیری است.

سردار فدوی با تاکید بر اینکه پیروزی نهایی جبهه مقاومت برای جنایتکاران بسیار تلخ تر خواهد بود، خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها با سرمستی می‌گفتند ما همه عراق را اشغال کردیم؛ هرچند در روزهای اول آنها را با شکست‌های مختلفی مواجه کردیم، اما وقتی عراق را گرفتند آیا فکر می کردند با تلخ کامی‌هایی در عراق مواجه شوند؟ و در همه اینها شهید قاسم سلیمانی نفر اول بود که این جبهه را هدایت کرد و این تلخ کامی‌ها را با آمریکایی‌ها چشاند.

وی با بیان اینکه «توانمندی جبهه مقاومت در کل این جغرافیا توانمندی‌های بسیار بی نظیری است»، تاکید کرد: آمریکایی‌ها با همه متحدان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای خود در همه موارد در منطقه غرب آسیا با شکست مواجه شدند؛ اینقدر این شکست بزرگ بود که به فکر جدی افتادند که باز متوسل به تروریست‌های رسمی مثل داعش و القاعده شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: محور سفر اخیر سردار سلیمانی به عراق این بود که آمریکایی‌ها می‌خواستند به سرعت داعش، القاعده و جنایتکارانی که در همه دنیا جنایت کردند را فعال کنند؛ داعشی‌ها در سال‌های گذشته سوریه را گرفتند و می‌خواستند عراق را بگیرند. حاج قاسم در منطقه حضور یافت و بلایی سر تروریست‌ها و همه هم‌پیمانان و صاحبان آنها آورد و حتی بعضی از مقامات آمریکایی‌ها گفتند دنیا باید از حاج قاسم تشکر کند که آن برچیدن این شر بزرگ را فرماندهی کرد تا رفع شد.

سردار فدوی با بیان اینکه «این‌بار نیز این بیم از سمت دوستداران انقلاب اسلامی وجود داشت این جبهه تروریستی را آمریکایی‌ها باز فعال کنند»، افزود: حاج قاسم باید تدابیر خود را انجام می‌داد و برای همین در عراق بود. این شکست سختی برای آمریکا بود و عدول از حرف‌های خود آنها بود؛ چراکه ترامپ خطاب به کلینتون فریاد می‌زد شما داعش را درست کردید. آنها وقتی داعش از دست آنها خارج شد، مستاصل بودند و آنها با همه توانمندی خود نتوانستند کاری کنند این جبهه حق جمهوری اسلامی بود که حضور یافت و بر آنها پیروز شدند.

وی با اشاره به وعده‌ی انتقام جمهوری اسلامی ایران از عوامل جنایت ترور سردار قاسم سلیمانی، گفت: آمریکایی‌ها باید منتظر آن انتقام سخت باشند؛ این انتقام سخت موکول به ایران نیست. درست است که حاج قاسم عضو سپاه پاسداران بود، اما جبهه بزرگ مقاومت با جغرافیای وسیع آماده هستند این انتقام سخت را عملی کنند و حتما انجام خواهد شد حتما در بهترین زمان و در بهترین نحو ممکن انجام خواهند شد. هرچند از همین امروز صبح به روش دیپلماسی و غیره متوسل شدند و حتی گفتند اگر می‌خواهید انتقام بگیرد، متناسب با کاری که ما کردیم، انتقام بگیرید؛ در حالی که آنها نمی‌توانند چیزی را تعیین کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه «بیش از ۴۰ سال است که نبرد حق و باطل میان جبهه حق انقلاب اسلامی و جبهه باطل شیطان بزرگ وجود دارد»، افزود: در هیچ یک از زمان‌ها آمریکایی‌ها نمی‌توانند حتی یک پیروزی را مثال بزنند. آنها از ۱۸۳۵ در خلیج فارس بودند . وقتی که بعد از آن همه پشتیبانی از صدام، از سال ۶۵ مستقیما با ما وارد جنگ شدند و ناو و تعداد زیادی هواپیما آوردند، هیچ یک از مسئولان آمریکایی سن و فهم‌شان به آن سال ها نمی رسد، اما سوال کنند که در سال ۶۶ و ۶۵ چه وضعیتی در خلیج فارس داشتند. 

سردار فدوی با بیان اینکه «همه مردم دنیا و خیلی از دولت‌های منطقه از آمریکایی‌ها منزجر هستند»، تاکید کرد: ما به زودی شاهد آن خواهیم بود که آمریکایی‌ها در منطقه نباشند و اگر باشد همانگونه که سردار نقدی هم گفتند یا آمریکایی‌ها باید خیلی سریع بروند و یا باید خیلی سریع سفارش تابوت بدهد.

وی با اشاره به انتصاب سردار قاآنی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اظهار کرد: حتما پیروزی‌های بزرگتری از جبهه مقاومت به فرماندهی سردار قاآنی خواهید دید. سردار سلیمانی خیلی بزرگ و عزیز و دلش در تب و تاب شهادت می‌سوخت اما قطعا و مسلما پیروزی‌ها و داده‌های بزرگتری از خدا را باید شاهد باشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید ابومهدی المهندس، گفت: شهید ابومهدی درست است که متولد عراق بود ولی برای جبهه حق انقلاب اسلامی جغرافیا موضوعیتی ندارد. امروز در دل یمنی‌ها همانی می‌گذرد که در دل ایران، لبنان، افغانستان، کشمیر، عراق می‌گذرد.

سردار فدوی در پایان تاکید کرد: در جبهه حق انقلاب اسلامی مهم نیست کجای جغرافیا باشی بلکه اشتراک نظر دارند؛ در همه این جبهه‌ها همه دل‌ها مطابق با امام خمینی (ره) بود و در ۳۰ سال بعد از انقلاب هم دل‌ها عمل‌ها و زبان‌ها مطابق با امام انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای است.

کد خبر 475241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حاجئ علیرضا محمودزاده IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  19 1
  سلام سردار آنقدر شبها دعای شهادت کرد تا به عشقش رسید ولی در کار خدا نقص معنا ندارد چون همانطور که بجای پیامبر علی (ع) را نشاند وبه جای او امام حسن وامام حسین وغیره آمدند وهرکدام کارهای مهمی برای اسلام کردند پس به جای سردار عزیز فردی خواهد آمد اما تروریستها باید فکری به حال خود کنند که تکیه بر شیطان بی دست وپا کرده اند ، انتقامش سخت خواهد بود انشاا.....
  • Baran IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
   1 1
   من کاملاً با نظر شما موافقم
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  25 3
  سردار دلها رفت ودلمون خیلی سوخت، اینبار برادران باید شخص ترامپ ... جگرش بسوزد!!
 • مهدی بیرانوند IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  36 1
  انتقام سردار سلیمانی را بگیرید 40 سال برا ایران جنگید زندگیش همش تو مرزهای ایران بود
 • ایرانی IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  50 2
  متناسب معنی ندارد مگه ما گفتیم سردارمان را بزنید؟به چه حقی این کار رو کردید ؟ما هر جور بخواهیم جوابتان را میدیم،شما شروع کننده این بازی بودید ولی تمام کنندش شما نیستید
 • مریم IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  32 3
  بسم الله القاسم الجبارین # انتقام سخت
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  26 10
  به نظرمن ایران باید از طرق قانونی این قضیه رو پیگیری کنه
 • تحلیلگر IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  9 33
  فقط خداوند از مکر این گرگهای دوران دیده اگاه هستش ممکنه عمدی سردار رو کشته باشن تا ایران هم عکس العمل نشون بده
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  19 3
  خوشا بحالت سردار دلها رفتی و داغت بر دل ایران و ایرانی ماند
  • ابراهیم تقی نیا IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
   8 0
   من هم به نوبه خود شهادت بزرگ مردی که تاریخ در اینده از رشادتهای او خواهد نوشت را به رهبر عزیز و خانواده محترمش تسلیت عرض مینمایم
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  12 1
  چی فک کردی ما ایرانیا پای سردارو امثال سردار وایمیسیم و به وقتش حالتو میگیریم اونم چ حالییییییییی
 • پری IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  14 1
  سردار عزیز ما به انچه نهایت عشق آدمی است رسید ، درست است که با هر یاد ایشان نفس امان با آه جانسوز همراه است اما افتخار می کنیم که شیر مردی چون سردار سلیمانی داشتیم که لرزه بر اندام دشمنان انداخته بود . امریکا با انهمه ادعا و دب دبه و کب کبه کجا توان رو در رو شدن با شیر مردان ما را داشته بزدلی و از پشت خنجر زدن از مشخصات انسانهای پست و پر ادعا است . مهدی جان اجل فرجهم که قلبمان زخمی است .
 • بنی هاشم IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  11 0
  آمریکا نمی داند که هیچ کاری نمی تواند از شکست آمریکا درخاورمیانه جلوگیری کند.
 • امین IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  23 2
  بی صبرانه منتظریم این انتقام سخت عملی شه .
 • حسنی IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  9 0
  متاسفم برای ملت آمریکا، که چنین دولتی دارند که نوکر ودست نشانده اسرائیل، هر چه خواهد آمریکا در خدمت اوست. سردار رشید سلیمانی کسی بود که داعش و هم گروهای آن را از بین برد کل جهان را از این خطر بزرگ آزاد کرد این یکی از کارهای سردار بزرگ بود. واقعا چرا........ مرگ بر کسانی که در این مصیبت بزرگ دست داشتن. درود بر روح سردار بزرگ آزادی بخش جهان.
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  14 1
  امریکا هیچ غلطی نمیتواندبکند
 • میلاد IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  5 2
  لطفا صحبت کوتاه و عمل بسیار.
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  6 7
  نماینده سنا گفته معادل سردار سلیمانی میشود مارک اسپر وزیر دفاع امریکا...
 • علی IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  9 0
  سلام درود برسردار شهید دلها اینجانب فرزند شهید جنگ تحمیلی هستم و اعلام می کنم تا آرین قطره خون دنباله رو انقلاب و رهبر هستیم
 • ملیحه طاهری IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  4 1
  بدون شک ما دهه ها قرن ها نابغه ای اسطوره ای چون سردار بی تکرارمون قاسم سلیمانی نخواهیم داشت

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار