نماینده ائتلاف الفتح عراق امروز چهارشنبه ۱۱ دی ماه از جمع‌آوری امضا در پارلمان برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق، لغو توافق‌نامه امنیتی بین دو کشور و برچیدن اتاق عملیات مشترک خبر داد و اعلام کرد، سال ۲۰۲۰ سال اخراج نیروهای آمریکایی از کشور خواهد بود.

عراق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سعد الخزعلی، نماینده ائتلاف الفتح در پارلمان عراق به سایت شبکه سومریه نیوز گفت، عنوان سال ۲۰۲۰ خروج نیروهای آمریکایی در عراق خواهد بود. حاکمیت کشور "خط قرمز" برای همه کسانی است که در پی فرصتی برای ضرر و خسارت زدن به عراق و مردمش هستند.

وی گفت: امضاهایی جمع‌آوری کرده و به منظور درج قانون اخراج نیروهای آمریکایی در دستور کار جلسات پارلمان ارائه کردیم و با تمام قوا برای تصویب این قانون تلاش خواهیم کرد.

الخزعلی افزود: حاکمیت ملی بالاتر از هر چیزی است و ما بر سر دو راهی قرار داریم یا کشوری با حاکمیت  مستقل بدون وابستگی به دیگری هستیم یا اینکه به منافع سفارت آمریکا وابسته هستیم که چنین اجازه‌ای نخواهیم داد. نیروهای ملی و حشد شعبی اعلام کردند که هرگز نباید آمریکای اشغال‌گر در خاک ما حضور داشته باشد و نباید وابستگان این اشغال‌گر و دستورات سفارت آمریکا وجود داشته باشد.

وی تأکید کرد، نیروهای ملی در تصویب قانون اخراج نیروهای اشغال‌گر از خاک عراق مصمم هستند و هرکس به این قانون رأی دهد، تاریخ ایستادگی او را ثبت خواهد کرد و هرکس این قانون را رد کند، تاریخ او را لعن می‌کند و اسامی در برابر همه اعلام خواهد شد.

کد خبر 474837

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha