بررسی مدال‌های مجموع کومیته مردان و زنان جهان در لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که ایران بهترین عملکرد را در میان تمام تیم‌های جهان داشته است.

كاراته

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سایت فدراسیون کاراته، کاراته‌کاهای کشورمان در ۷ مرحله مسابقات، موفق به کسب ۱۰ طلا، ۱۰ نقره، ۲۰ برنز و مجموع ۴۰ مدال شده‌اند.

بررسی عملکرد کومیته مردان ایران در ۷ مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ نشان داد که مردان ایران با کسب ۷ طلا، ۱۰ نقره، ۱۳ برنز و مجموع ۳۰ مدال، بهترین تیم سال ۲۰۱۹ در مسیر کسب سهمیه المپیک بودند.

پس از ایران قزاقستان با ۶ طلا، ۵ نقره، ۷ برنز و مجموع ۱۸ مدال در رده دوم ایستاد و ژاپن، قدرت سنتی کاراته جهان با ۵ طلا، ۳ نقره، ۷ برنز و مجموع ۱۵ مدال در رده سوم قرار گرفت.

اما در جدول رده‌بندی کومیته بانوان، تیم ایران در ۷ مرحله حضور در لیگ برتر کاراته وان موفق به کسب ۳ طلا (دو طلای سارا بهمنیار و یک طلای رزیتا علیپور)، ۷ برنز و مجموع ۱۰ مدال شده است.

با ۱۰ مدالی که بانوان کاراته‌کای کشورمان در این رقابت ها کسب کردند، ایران در رده هفتم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت. در این بخش اوکراین با ۵ طلا، ۳ نقره، یک برنز و مجموع ۹ مدال در صدر جدول ایستاد و سپس ترکیه با ۵ طلا، ۲ نقره، ۳ برنز و مجموع ۱۰ مدال در رده دوم قرار گرفت و فرانسه با ۴ طلا، ۵ نقره، ۷ برنز و مجموع ۱۶ مدال رده سوم جدول را از آن خود کرد.

اما بررسی مجموع مدال‌های کومیته مردان و زنان جهان نشان می‌دهد که در این بخش نیز ایران بهترین عملکرد را در میان تمام تیم‌های جهان داشته است، به طوری که کاراته‌کاهای کشورمان در ۷ مرحله لیگ برتر کاراته وان موفق به کسب ۱۰ طلا، ۱۰ نقره، ۲۰ برنز و مجموع ۴۰ مدال شده‌اند.

کاراته‌کاهای دختر و پسر ایران در این رقابت‌ها بیشترین طلا، بیشترین نقره و بیشترین برنز را کسب کرده‌اند.

پس از ایران، ترکیه با ۹ طلا، ۸ نقره، ۸ برنز و مجموع ۲۵ مدال در رده دوم ایستاد و جایگاه سوم نیز به قزاقستان اختصاص دارد که توانست در دو بخش آقایان و بانوان ۸ طلا، ۵ نقره، ۸ برنز و مجموع ۲۱ مدال کسب کند.

ذکر این نکته ضروری است که در ۷ مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹، ۸۹ کشور حضور داشتند که از این تعداد ۳۸ کشور صاحب مدال شدند و ۵۱ کشور حتی نتوانستند یک مدال برنز کسب کنند!

کد خبر 474694

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کشتی و وزنه‌برداری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha