مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی گفت: میزان مصرف گاز سی‌ان‌جی در استان خراسان‌جنوبی از زمانی که طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین اجرا شد ۳۱ درصد افزایش یافته است.

cng

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، قربانعلی مردانی افزود: در حال حاضر، ۸۶ جایگاه عرضه سوخت مایع و ۲۴ باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در منطقه خراسان‌جنوبی آماده خدمات‌دهی و سوخت‌رسانی به شهروندان و مسافران است.

وی بیان کرد: طرح اصلاح قیمت و سهمیه‌بندی بنزین از ۲۴ آبان امسال در کشور اجرا شد و براساس آن، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر یک هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان است. این در حالیست که با اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین، مصرف بنزین در مقایسه با ماه قبل از اجرای طرح سهمیه‌بندی ۲۳ درصد معادل ۸۸۵ هزار لیتر کاهش یافته است.

کاهش ۴۳ درصدی مصرف بنزین در نهبندان!

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی از کاهش ۴۳ درصدی مصرف بنزین در نهبندان خبر داد و گفت: کاهش مصرف بنزین در ناحیه مرکزی بیرجند ۱۹ درصد، قاین ۱۸ درصد، فردوس ۱۸ درصد و طبس ۲۷ درصد کاهش داشته است.

مردانی افزود: میزان مصرف گاز سی‌ان‌جی توسط خودروها از زمانی که طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین اجرا شد، ۳۱ درصد افزایش یافته است و استفاده از گاز در ناحیه مرکزی بیرجند ۲۸، طبس۲۷، قاین ۳۴ و فردوس ۴۱ درصد افزایش داشته است.

امکان سوخت‌گیری با قیمت آزاد وجود دارد

وی اعلام کرد: در صورت اتمام سهمیه سوخت ماهانه یا ذخیره شده در کارت‌های سوخت شخصی، امکان سوخت‌گیری با قیمت آزاد و غیر سهمیه‌ای برای کارت‌های سوخت شخصی وجود دارد و رانندگان می‌توانند برای نرخ آزاد نیز از کارت‌های شخصی خود استفاده نمایند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی از پاسخگویی بیش از ۱۲ هزار مراجعه کننده پیرامون خدمات کارت هوشمند سوخت خبر داد و افزود: کسانی که تاکنون موفق به دریافت کارت هوشمند سوخت نشده‌اند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم از طریق مراکز پلیس +۱۰ درخواست کارت سوخت کرده و کسانی که پیش از این درخواست داده‌اند نیز از طریق سایت www.epolice.ir و یا www.post.ir کارت سوخت خود را پیگیری کنند.

مردانی خاطرنشان کرد: مرکز پاسخگویی و ارتباط مردمی با شماره تماس ۰۹۶۲۷ به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سؤالات مطرح شده است همچنین اطلاعات بیشتر در زمینه طرح سهمیه‌بندی بنزین در پورتال شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران www.niopdc.ir قابل مشاهده است.

کد خبر 474013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =