حجت‌الاسلام سیدسلمان هاشمی، امام جمعه شهرک طالقانی ضمن تشریح مشکلات معیشتی که مردم این شهرک با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، به ناآرامی‌ها و اغتشاش‌هایی که پس از اعلام تصمیم بنزینی دولت در این شهرک رخ داد، پرداخته است.

اعتراضات ماهشهر

به گزارش همشهری آنلاین،‌ حجت الاسلام سیدسلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی بندر ماهشهر درباره حوادث اخیر در ماهشهر گفت: در بحث اغتشاشات آبان ماه لازم است بگویم که در روزهای اول هیچ اغتشاش و ناآرامی سنگینی در شهر وجود نداشت مگر اینکه در سه ــ چهار محله از شهرک چند نفر از جوانان تعدادی لاستیک‌ را آتش زدند اما مشکل خاصی نبود ولی پس از درگیری‌هایی که در شهر چمران رخ داد ناآرامی‌ها نیز به شهرک طالقانی کشیده شد و بعضی از بچه‌های شهرک و برخی دیگر که مشخص نیست از کجا آمده بودند اقدام به تیراندازی به‌سمت نیروهای انتظامی کردند.

وی درباره مستندی که در روزهای اخیر از وضعیت مردم شهرک طالقانی منتشر شده نیز به تسنیم گفت: این مستند تنها یک بُعد قضیه را بازتاب داده که وجه تبعیض و بیکاری موجود در منطقه است. اما کارگردان این مستند می‌توانست نکات دیگر را نیز درنظر بگیرد، یعنی مثلاً می‌توانست از مصاحبه ۲۰ دقیقه‌ای که با بنده داشت به‌ جای پخش چند ثانیه توضیحات بیشتری را در مستند بگنجاند، شاید این از بدسلیقگی کارگردان مستند بوده و ایشان هیچ غرضی از این نحوه نمایش نداشته باشد.

امام جمعه شهرک طالقانی افزود: این‌که در مستند پخش‌شده برخی از ساکنان شهرک می‌گویند که هیچ اسلحه‌ای در شهرک نیست، حرف دقیق و درستی نبود. درست است که اسلحه به‌نسبت سال‌های گذشته در شهرک کم شده ولی همچنان در مراسمات و عروسی‌ها شاهد هستیم که اسلحه‌های زیادی دست مردم دیده می‌شود و طبعاً این اسلحه‌ها نیز در قضایای اخیر به‌کار گرفته شده ولی نباید رفتار یک عده آشوبگر را به همه مردم تعمیم داد، نباید همه توجهات درباره اغتشاشات صورت‌گرفته به‌سمت ساکنان شهرک طالقانی جمع شود چرا که مردم این شهرک انسانهای اصیل و باکرامتی هستند.

سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان نیز با انتشار اطلاعیه‌ای از دستگیری تعدادی از عوامل مسلح حوادث و اغتشاشات اخیر ماهشهر خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: در پی اعلام سهمیه بندی و تغییر نرخ بنزین، همانند سایر نقاط کشور در استان خوزستان نیز تجمعات اعتراضی صورت گرفت که این تجمعات در شهرستان ماهشهر با نفوذ عناصر آشوبگر به خشونت کشیده شد.

آشوبگران با مسدود کردن مسیرهای ورودی و خروجی منتهی به شهرستان ماهشهر، مانع تردد خودروها در محورهای ماهشهر - اهواز، ماهشهر - بندرامام  - آبادان، ماهشهر  - هندیجان و ماهشهر - امیدیه  شدند و با بکارگیری سلاح، امنیت شهروندان ماهشهری را به مخاطره انداختند.

عوامل مسلح با جلوگیری از تأمین مایحتاج ضروری مردم ماهشهر و ممانعت از تردد خودروهای امدادی و گروگانگیری رانندگان، از تردد خودروههای سنگین که وظیفه حمل و نقل (صادرات و واردات) کالاهای اساسی کشور را به عهده داشتند، جلوگیری کردند.

 در چنین شرایطی عناصر مسلح با تیراندازی به سوی نیروهای نظامی انتظامی و مردم ماهشهر تعدادی از آن ها را شهید و مجروح کردند که این اقدام موجب ایجاد وحشت و اخلال در امنیت عمومی شهروندان شهرهای ماهشهر، بندرامام، چمران و طالقانی گردید.  

در پی وقوع این حوادث، سازمان اطلاعات سپاه خوزستان با اقدامات دقیق و هوشمندانه،  عوامل اصلی تیراندازی به مردم و نیروهای نظامی و انتظامی را شناسایی کرد و با هماهنگی دستگاه قضایی تعدادی از عوامل مسلح حوادث ماهشهر را دستگیر نمود.

 عوامل دستگیر شده نسبت به انجام اقدامات ضدامنیتی و تشویق اراذل و اوباش برای مسدود نمودن مسیرهای منتهی به شهر، در جهت اخلال در امنیت و فلج نمودن صادرات - واردات و اختلال در فعالیت مجتمع های پتروشیمی و تیر اندازی به سمت مأمورین نظامی انتظامی و مردم اعتراف کردند.

 با عنایت خداوند متعال و حضرت ولی عصر(عج)  عوامل اصلی دستگیر و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند، همچنین سایر عوامل مسلح شناسایی و در حال تعقیب می باشند.

کد خبر 472746

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha