۲ قصه‌گوی مازندرانی توانستند رتبه نخست و جایزه ویژه هیات داوران، جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی را کسب کنند.

جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با معرفی برگزیدگان در سه بخش ملی، بین‌الملل و قصه ۹۰ ثانیه در تهران با حضور قصه‌گویان منتخب داخلی و خارجی به کار خود پایان داد.

آئین پایانی این جشنواره عصر روز شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ هم‌زمان با شب یلدا در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار و طی آن از قصه‌گویان برگزیده در بخش‌های مختلف قدردانی شد.

بر این اساس هیات داوران بخش ملی، متشکل از بهرام شاه‌محمدلو، ایرج طهماسب، حمیدرضا شاه‌آبادی، رویا نونهالی و آزیتا حاجیان در سه گروه زنان و مردان، دختران و پسران ۱۲تا ۱۸ سال و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها برگزیدگان خود را اعلام کردند که بر اساس آن، ۲ مازندرانی توانستند رتبه اول و دریافت جایزه ویژه هیات داوران را بدست آورند.

در بخش ملی (زنان و مردان)، حسین کاظمی با قصه «شال و مشت حسن» از استان مازندران، شهرستان محمودآباد که با زبان تبری روایت شد؛ به عنوان نفر اول این جشنواره توانست ضمن تحسین هیات داوران رتبه نخست را کسب نماید.

در بخش دختران و پسران نیز مرجان حسینی‌نشتایی با قصه «بیژن و منیژه» از استان مازندران، شهرستان نشتارود به عنوان انتخاب ویژه هیات داوران شناخته شد.

گفتنی است: بیش از هزار جشن قصه‌گویی در سراسر ایران برگزار شد که ۳۱ جشنواره در استان‌ها اجرا شد که بر اساس آن ۱۷ هزار نفر قصه‌گو در این جشنواره حضور یافتند و افراد برگزیده، بخش‌های متعدد استانی و منطقه‌ای را پشت سر گذاشتند تا به مرحله نهایی در بخش ملی و بین الملل راه یافتند.

در نهایت از این میان به طور کلی ۳۱۳ نفر ایرانی و ۱۹۳ نفر خارجی در بخش بین‌الملل با یکدیگر رقابت کردند تا بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برگزیدگان خود را معرفی کند.

کد خبر 472467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

دیدگاه خوانندگان