معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از افتتاح یک مرکز جامع کاهش آسیب برای زنان معتاد تهرانی با ظرفیت ۱۰۰ نفر خبر داد.

اعتیاد زنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فرید براتی سده معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که مرکز جامع کاهش آسیب زنان در تهران سه‌شنبه هفته جاری افتتاح می‌شود، گفت: راه‌اندازی این مرکز برای ارائه خدمات به منظور کاهش آسیب‌های واردآمده به زنان مصرف‌کننده مواد مخدر و توانمندسازی آنان صورت می‌گیرد. در این مرکز خدمات گذری، سرپناهی (شلتر)، توانمندسازی، سیار، مدیریت مورد و همچنین پیگیری ارائه می‌شود.

براتی سده با بیان این‌که این مرکز با همکاری چند دستگاه آماده بهره‌برداری شده است، افزود: مرکز یاد شده در پارک شوش قرار دارد. محل این مرکز نیز متعلق به شهرداری منطقه است که طی همکاری شهرداری با یکی از موسسات دارای مجوز از سازمان بهزیستی برای این منظور اختصاص یافته است. همچنین نیروی انتظامی در راه‌اندازی این مرکز همکاری داشته است.

وی با بیان این‌که مرکز یادشده اولین مرکز جامع خدمات کاهش آسیب در کشور است، اظهار کرد: با توجه به این‌که پیش از این نیز یک مرکز جامع درمان برای زنان، مادران دارای فرزند خردسال و مادران باردار راه‌اندازی کرده بودیم، این مرکز تکمیل‌کننده حلقه ارائه خدمات به زنان آسیب‌دیده معتاد در استان تهران است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به این‌که برای این مرکز ظرفیت ۱۰۰ نفر در نظر گرفته شده است، گفت: از چند روز پیش پذیرش بیمار در این مرکز آغاز شده است، اما سه‌شنبه به شکل رسمی افتتاح خواهد شد. 

وی ادامه داد: از افراد پذیرفته‌شده در مراکز کاهش آسیب هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. همچنین در این مرکز بخشی برای اشتغال افراد پیش‌بینی شده است. به این ترتیب، اگر هم کسانی به پرداخت هزینه نیاز داشته باشند، بعدا از محل اشتغال آنها به‌تدریج هزینه‌ مذکور پرداخت می‌شود.

کد خبر 472192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =