با گذشت چهار ماه از برپایی گسترده دام‌های هوایی در تالاب بین المللی شادگان جهت صید پرندگان مهاجر، اداره کل محیط زیست خوزستان واکنشی در جهت برخورد با این تخلف آشکار نداشته است.

دام

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، رضا نیک فلک، فعال و کارشناس محیط زیست گفت: با گذشت چهار ماه از برپایی گسترده دام‌های هوایی در تالاب بین‌المللی شادگان جهت صید پرندگان مهاجر، اداره کل محیط زیست خوزستان هیچ گونه واکنشی در جهت برخورد با این تخلف آشکار نداشته است.

نیک فلک افزود: در روش استفاده از تورهای هوایی هیچ گزینشی در نوع و تعداد پرندگان صیدشده وجود ندارد و پرندگان اعم از حرام گوشت و حلال گوشت، قربانی این روش صید هستند.

وی تصریح کرد: صید پرندگان مهاجر از طریق تورهای هوایی شب هنگام صورت می‌گیرد؛ حجم تورهای هوایی در تالاب شادگان بسیار گسترده است و طول هر رشته دام گاهی به بیش از صد متر می‌رسد.

این فعال محیط زیست هشدار داد: تالاب شادگان تحت سیطره کامل شکارچیان قرار دارد و در ٤٠٠ هزار هکتار وسعت این تالاب هیچ نقطه امنی برای حیات وحش باقی نمانده است. شادگان به جولانگاه و قرق صدها شکارچی و دام‌گذار تبدیل شده است.

مسئولان محیط زیست اغلب در عدم برخورد با شکارچیان و صیادان غیرمجاز، از کمبود نیرو و بودجه در مقایسه با وسعت بالای مناطق تحت مدیریت این سازمان حرف می‌زنند با این حال تورهایی که از شهریور ماه تا کنون برپا شده، جایشان کاملاً مشخص است و نیاز به نیروی پرشمار و بودجه چندانی ندارد اما از شهریور ماه تا کنون کوچک‌ترین برخوردی با دام‌گذاران غیرقانونی منطقه گزارش نشده است.

کد خبر 471715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار