ویژه برنامه‌های یلدایی در سامان‌سراهای بانوان و آقایان، گرم‌خانه‌ها و مراکز پرتو ویژه کودکان کار و خیابان تهران توسط سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه حفظ سنت‌های یلدا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سیدمالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‎های اجتماعی، با اشاره به ویژه‌برنامه‌های شب یلدا اعلام کرد: در جشنواره یلدا تعداد ۲۱ برنامه‌ در گرم‌خانه‎‌ها و سامان‌سراها و همچنین در ۲۴ مرکز پرتو ویژه کودکان کار و خیابان از ۲۷ تا ۳۰ آذر سال جاری برگزار می‌شود.

این جشنواره با اجرای برنامه‌هایی همچون نمایش عروسکی، بازدید از موزه، شاهنامه‌خوانی، اجرای موسیقی سنتی، نمایش کمدی و ... همراه است.

حسینی ادامه داد: عمده برنامه‌ها در سامان‌سرا و مددسراها با مشارکت داوطلبانه مردم بوده و گروه‌های فرهنگی و هنری بسیاری در کنار خیران، خواهان ارائه خدمت در ایام مراسم شب یلدا به مددجویان بودند.

وی افزود: فقط برای نمونه با مشارکت دو خیریه همدردی و همت بیش از ۱۷۰۰ پرس غذای ویژه شب یلدا تامین شده یا سازمان میوه و تره‌بار در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی میوه برنامه‌های این شب را برای مراکز یادشده تامین کرده که نمونه‌هایی از میزان علاقه و همت بالای شهروندان تهرانی برای مشارکت در امور خیریه‌ای دارد.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی همچنین اعلام کرد، سازمان آمادگی واسط شدن میان خیران و خیرخواهان و مددجویان و خانواده‌های کودکان کار برای مراسم شب یلدا و کمک‌های انسان‌دوستانه به این عزیزان را دارد.

حسینی همچنین از اجرای دو برنامه ویژه در مددسراهای خاوران و چیتگر به طور نمادین برای مددجوهای زن و مرد خبر داد.

کد خبر 471167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار