معاون کل وزارت بهداشت گفت: حدود ۳۰ درصد از ساکنان پایتخت تحت پوشش بیمه نیستند و پس از تهران در این زمینه استان‌های خراسان شمالی، اصفهان و خوزستان در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

بیمه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی گفت: در سال ۹۵ حدود ۹۱ درصد مردم بیمه‌شده بودند. از این آمار، ۹۴ درصد را فقرا و ۹۹.۵ درصد را افراد ثروتمند تشکیل می‌دادند. در این میان بدترین حالت متوجه افراد قشر متوسط در کشور بود که تنها ۸۸.۱ درصد بیمه‌شده بودند. این نشان می‌دهد که پیام ما به قشر متوسط به ‌درستی منتقل نشده است.

حریرچی درباره رده سنی افراد بدون بیمه، اظهار کرد: ۵۴ درصد افراد ۲۰ تا ۴۰ سال فاقد بیمه هستند که این نشان می‌دهد افراد با تصور اینکه همیشه سالم هستند، نسبت به بیمه شدن در این سن کوتاهی می‌کنند. در حالی که بروز برخی از بیماری‌ها مانند سکته‌های قلبی و مغزی در این سن اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه همه اهداف نظام سلامت تعیین‌شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل در پوشش همگانی خدمات درمانی در حوزه بیمه خلاصه می‌شود، افزود: اگر کشوری بدون در نظر گرفتن هر گونه تبعیضی بخواهد نسبت به ارائه خدمات بهداشتی اقدام کند، باید در ۵ سطح ارتقای سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی و زندگی قبل از مرگ خدماتی را به مردم ارائه دهد و از سختی‌های مالی مردم جلوگیری کند. در این صورت است که میزان رشد کشورها در حوزه سلامت سنجیده می‌شود.

معاون کل وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی گفت: افزایش پوشش خدمات در هر کشوری می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های مالی برای مردم شود. طبق مطالعات انجام‌شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، خدماتی که در کشور ایران ارائه می‌شود از سطح متوسط بالاتر است و این خدمات تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

کد خبر 470114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار