مسئول اداره تعاون روستایی شهرستان رشتخوار با اشاره به استقبال و ابراز رضایت کشاورزان این شهرستان از طرح خرید حمایتی زعفران گفت: همسو با اجرای این طرح، تاکنون حدود دو تن زعفران خشک از کشاورزان این منطقه خریداری شده است.

زعفران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید کمال میرزایی شنبه ۲۳ آذر افزود: در راستای اجرای طرح خرید حمایتی زعفران، ۱۳ مرکز خرید در رشتخوار استان خراسان رضوی پیش‌بینی شده است و کشاورزان تا آخر آذرماه می‌توانند با مراجعه به مراکز از پیش تعیین شده نسبت به تحویل محصول خود اقدام کنند.  

وی ادامه داد: با توجه به استقبال مطلوب کشاورزان رشتخواری، پیش بینی می‌شود خرید حمایتی زعفران تا زمان مهلت تعیین شده، به بیش از دو تن افزایش یابد.

مسئول اداره تعاون روستایی رشتخوار با اشاره به اینکه محصول خریداری شده زعفران در این طرح حتما باید محصول تولیدی امسال باشد گفت: کشاورزان طبق روال گذشته برای تحویل محصول زعفران می‌توانند پس از دریافت معرفی نامه از جهاد کشاورزی با به همراه داشتن مدارک شناسایی و شماره حساب بانک کشاورزی مربوط به خود به اتحادیه تعاون روستایی رشتخوار واقع در بلوار امام رضا (ع) رو به روی جمعیت هلال احمر شهرستان مراجعه کنند.

میرزایی با اشاره به اینکه قیمت محصول زعفران پس از بررسی در آزمایشگاه، توسط کارشناسان تعیین می‌شود افزود: محصول زعفران تحویلی از کشاورزان در چهار رده بر اساس کیفیت محصول با قیمت پوشال معمولی هر کیلوگرم  ۸۲ میلیون ریال، پوشال مرغوب هر کیلوگرم ۹۰ میلیون ریال، شبه نگین هر کیلوگرم ۹۵ میلیون ریال و زعفران نگین هر کیلوگرم  ۱۰۵ میلیون ریال تعیین شده است.

کشاورزان رشتخوار با در اختیار داشتن ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار مزرعه زعفران، سالیانه بیش از ۲۰ تن زعفران خشک تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند. رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۲۰۶ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.  

کد خبر 469850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار