کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اواخر روز پنجشنبه هفته جاری با ورود سامانه جدید بارشی تا ظهر شنبه ۲۳ آذر احتمال باران‌های رگباری همراه با باد شدید و تگرگ در این استان وجود دارد.

تگرگ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پیام مساعدی چهارشنبه ۲۰ آذر افزود: در این ارتباط نسبت به آبگرفتگی معابر در برخی نقاط استان بوشهر، افزایش تلاطم دریا،  احتمال بارش تگرگ و خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داده می‌شود.

وی افزود: به سبب وزش باد شدید و تلاطم موقتی دریا دریانوردان باید از ترددهای دریایی (بویژه شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری) اجتناب کنند.

مساعدی گفت: همچنین به سبب بارش‌های رگباری و احتمال تگرگ نیاز است اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از محصولات کشاورزی اندیشیده شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: همچنین باید از صعود به کوه‌ها به سبب احتمال برخورد صاعقه خودداری شود.

مساعدی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، روی دریا و سواحل استان همراه با وزش باد، در ساعت‌هایی از روز در کوهها  و مناطق جنوبی استان رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق، طی امشب و فردا در برخی نقاط همراه با پدیده مه پیش‌بینی شده‌است.

او عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و روی دریا بویژه روی سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی استان ۱۸ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی ۶۰ تا ۱۲۰، سواحل مرکزی ۹۰ تا ۱۸۰ و در سواحل جنوبی تا ۲۱۰ سانتیمتر پیش بینی شده‌است.

وی بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ۰۲:۴۵ بامداد، مد اول ۰۹:۰۰، جزر دوم  ۱۳:۲۱ و مد دوم ۱۹:۴۵ است.

کد خبر 469548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =