مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی روز پنج‌شنبه ۲۱ آذر ماه، از بارش باران و برف در برخی مناطق کشور خبر داد.

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اعلام این خبر، اظهار کرد: امروز سه‌شنبه ۱۹ آذر ماه در جنوب و جنوب غرب بارش باران گاهی با رعد و برق و در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین فردا ۲۰ آذر ماه در نیمه جنوبی کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهیم داشت و در دامنه‌های زاگرس مرکزی در کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف و در سواحل دریای خزر بارش باران دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که طی روز پنج‌شنبه ۲۱ آذر ماه در شمال و شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت، تصریح کرد: از اواخر وقت این روز با نفوذ سامانه بارشی از غرب کشور در مناطقی از غرب و جنوب غرب بارش پراکنده باران آغاز می‌شود.

به گفته ضیاییان، طی روز جمعه ۲۲ آذر ماه سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب تقویت می‌شود و در بعد از ظهر در بیشتر مناطق کشور فعال خواهد بود و تمام بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی سبب رعد و برق و وزش باد شدید موقت می‌شود.

وی با بیان این که روز شنبه ۲۳ آذر ماه در شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد، گفت: طی روز سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۹ و ۲۰ آذر، مرکز و شرق خلیج فارس مواج است.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان تهران فردا ۲۰ آذر، نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی روز پنج‌شنبه ۲۱ آذر نیز قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی و در اوایل شب افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 469018
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار