شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که در پی وزش باد و برقراری شرایط مناسب جوی، کیفیت هوای هم‌ اکنون پایتخت در شرایط پاک قرار دارد.

هواي پاك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با توجه به وزش باد و شرایط مساعد جوی در نخستین ساعات امروز (۱۸ آذرماه) با وجود ازدیاد تردد خودروها، در بیشتر مناطق پایتخت وضعیت مطلوب کیفیت هوا برقرار می‌شود.

با افزایش سرعت باد طی امروز دوشنبه ۱۸ آذر ماه شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت سالم باقی می‌ماند.

در ساعات پایانی امروز با کاهش نسبی سرعت باد، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود هر چند در بیشتر مناطق، کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار خواهد داشت.

صبح فردا همزمان با ازدیاد تردد خودروها، تجمع ذرات معلق در برخی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود. همچنین طی روز با برقراری جو آرام بر غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل افزوده می‌شود و اواخر وقت فردا برقراری شرایط نامطلوب در برخی مناطق پایتخت به‌ویژه در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌ اکنون ۴۶ و هوا در شرایط پاک است.

کد خبر 468796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار