شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که در پی برقراری شرایط جوی مساعد، کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه ۱۶ آذر ماه در وضعیت سالم قرار دارد.

هواي سالم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح امروز شنبه ۱۶ آذر ماه با برقراری شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده‌ها، با وجود ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، کیفیت هوا در محدوده سالم قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج با رشد ناپایداری روزانه و گاهی وزش باد همراه با بارش‌های پراکنده در ساعات بعد از ظهر، انتظار می‌رود کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی بماند. همچنین در اواخر وقت امروز با توجه به وزش باد و ناپایداری‌های جوی همراه با بارش باران احتمال می‌رود با وجود افزایش حجم ترافیک کیفیت هوا در شرایط سالم قرار بگیرد.

با استمرار وضعیت ناپایدار جو و تداوم بارش تا ساعات اولیه فردا شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و کیفیت هوا در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. طی روز نیز وزش باد موثر همراه با بارش باران از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند بنابراین در ساعات پایانی روز یکشنبه نیز برقراری وضعیت سالم برای کیفیت هوای شهر تهران پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۱ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌ اکنون ۶۸ و هوا در شرایط سالم است.

کد خبر 468204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =