حسن روحانی رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس درباره شبکه ملی اطلاعات توضیحاتی داد.

روحانی

به گزارش همشهری آنلاین، انتخاب با انتشار بخش‌هایی از اظهارات رئیس جمهور نوشت: حسن روحانی با اشاره به ارقامی از بودجه و ویژگی‌های آن، تقویت حوزه های بهداشت و درمان، محیط زیست، کشاورزی، آب، برق، ارتباطات و پهنای باند را از اصول سیاست‌های دولت عنوان کرد و افزود: از آغاز دولت یازدهم قدرت پهنای باند تقریبا ۲۰ برابر شده است و این روند را ادامه می‌دهیم تا بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را آنچنان تقویت کنیم که مردم برای رفع نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند.

رئیس جمهور تاکید کرد: اخیرا مقام معظم رهبری نیز دستوری در این زمینه دادند که انشاءالله در شورای عالی فضای مجازی آن را دنبال می‌کنیم و مردم ما شرایط بهتری را در این حوزه لمس خواهند کرد.

این اظهارات رئیس جمهور بازتاب قابل توجهی در رسانه‌های داخلی و بیگانه داشته است. برخی چهره‌های مطرح کشور نیز نسبت به آن واکنش نشان داده‌اند.

حسن نمک دوست در واکنش به این اظهارات رئیس جمهور در توییتی نوشت: خودرو ملی، رسانه ملی، شبکه ملی ... سه شوخی تلخ ملی!

علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری نیز به برداشت‌های صورت گرفته از سخنان حسن روحانی درباره شبکه ملی اطلاعات واکنش نشان داد و نوشت: صحبت از توسعه‌ شبکه‌ ملی اطلاعات و استقلال در فضای مجازی، هرگز و هرگز به معنای قطع اینترنت و زیستن در عصر حجر نیست؛ این دو مکمل یکدیگرند. تعبیر قطع ارتباط با جهان، نشان از فقدان درک زیستن در جهان شبکه‌ای است.

ویدئوی اظهارات رئیس جمهور را در زیر ببینید:

کد خبر 468723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =