۶ محصول فناورانه، یک دستاورد پژوهشی و یک دستاورد خلاق روز یکشنبه در چهارمحال و بختیاری هم‌زمان با هفته پژوهش رونمایی شد.

بازدید

به گزارش همشهری نالاین به نقل از ایرنا،  رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در آیین رونمایی از این محصولات گفت: دستگاه پرتابل حذف جیوه از پسماند لامپ‌های کم‌مصرف، فلورسنت و گازی، پروتئین هیدرولیزات سراتل به عنوان پدافند غیرعامل مگس مدیترانه‌ای، بوستر ایمنی بیماری نیوکاسل، دستگاه تستر ECU  با قابلیت تست قطعات الکترونیکی، دستگاه هایپرتریمیای مغناطیسی و  بازی فکری چاره‌ساز جهت آموزش مفاهیم برنامه‌نویسی به عنوان محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان استان است.

اسماعیل پیرعلی افزود: کتاب معرفی گیاهان دارویی مهم استان به عنوان دستاورد پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و قرآن مشبک به عنوان محصول خلاق جدیدترین دستاوردهای پژوهشگران و فناوران استان است.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت بیش از ۸۰ شرکت فناور در این استان، خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر بیش از ۲۶۰ دانش فنی در استان تولید، بیش از ۱۰۰ دانش فنی تجاری سازی و ۱۰۰ اختراع ثبت شده است.

پیرعلی افزود: شرکت‌ها و هسته‌های دانش بنیان استان برای حدود یک هزار نفر اشتغالزایی کرده است.

برنامه‌های هفته پژوهش استان چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر برگزار می‌شود.

کد خبر 468657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =