رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران گفت: با راه‌اندازی درگاه واحد انتشار آگهی‌های معاملات، متقاضیان شرکت در مزایده‌ها و مناقصه‌های شهرداری تهران، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت شفاف، از آگهی‌ها به صورت روزانه با خبر شوند.

آروين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بهاره آروین رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران در مورد سرانجام راه‌اندازی درگاه واحد انتشار آگهی‌های معاملات شهرداری تهران با بیان اینکه پیش از این دریافت اسناد مناقصه و مزایده به صورت دستی و غیرسیستمی انجام می‌شد، گفت: به دلیل عدم دسترسی افراد به اسناد مناقصه و مزایده شاهد آن بودیم که میانگین تعداد شرکت‌کنندگان در مناقصه‌ها و مزایده‌های شهرداری کم بود.

آروین ادامه داد: با راه‌اندازی درگاه واحد انتشار آگهی‌های شهرداری تهران دو اتفاق مهم در حوزه شفاف‌سازی معاملات در شهرداری تهران رخ می‌دهد. در گام اول، همه افراد متقاضی می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت، فهرست تمامی آگهی‌های مزایده و مناقصه در شهرداری تهران را ببینند و در گام دوم متقاضیان می‌توانند، تمامی اسناد مناقصه و مزایده را به صورت الکترونیک از این درگاه دانلود کنند.

وی با تاکید بر اینکه با راه‌اندازی درگاه واحد انتشار آگهی‌های معاملات، متقاضیان شرکت در مزایده‌ها و مناقصه‌های شهرداری تهران می‌توانند با مراجعه به وب سایت شفاف، علاوه بر اینکه از آگهی‌ها به صورت روزانه با خبر شوند، اسناد مزایده و مناقصه را نیز دریافت ‌کنند، افزود: با راه‌اندازی این درگاه شاهد رقابتی‌تر شدن فضای مزایده‌ها و مناقصه‌ها در شهرداری خواهیم بود.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر در مورد زمان راه‌اندازی تالار معاملات گفت: مقرر شد تمام الکترونیکی شدن فرایند انجام معاملات در شهرداری در اولویت قرار گیرد و بعد از آن اگر لازم بود نسبت به افتتاح فیزیکی تالاری برای انجام معاملات اقدام شود.

وی افزود: صفحه واحد انتشار آگهی‌های معاملات شهرداری شامل مزایده‌ها و مناقصه‌ها به عنوان گامی ابتدایی در تمام‌الکترونیکی کردن فرایند معاملات، آماده شده و به زودی روی وب سایت شفاف رونمایی خواهد شد.

کد خبر 468174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =