فرمانده انتظامی مهاباد گفت: یک سارق که اقدام به دزدیدن پیچ‌های خطوط راه‌آهن این شهرستان می‌کرد، با هوشیاری ماموران انتظامی شناسایی و دستگیر شد.

پيچ دزدي راه آهن

به گزارش همشهری انلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ برزو تجاری فرمانده انتظامی مهاباد، آذربایجان‌غربی سه‌شنبه ۱۲ آذر گفت: این سارق اقدام به بازکردن پیچ اتصالات ریلی می‌کرد که در یک عملیات غافلگیرانه حین ارتکاب جرم دستگیر شد.

وی ادامه داد: این سارق، پیچ‌ها را به عنوان ضایعات آهن به قیمت ناچیز به فروش می‌رساند در حالی که قیمت نصب این تجهیزات بسیار قابل توجه است.

تجاریاضافه کرد: در سال‌های گذشته پدیده پیچ‌دزدی باعث خسارت‌های جبران ناپذیری به خطوط ریلی کشور شده و دلیل اصلی بسیاری از حوادث ناشی از خروج قطار از ریل سرقت تجهیزات ریلی اعلام شده است.

فرمانده انتظامی مهاباد اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد در این زمینه در خطوط ریلی این شهرستان از طریق سامانه ۱۱۰ مراتب را به نیروی انتظامی گزارش دهند.

مسیر خط آهن ۱۸۲ کیلومتری مراغه - ارومیه در شهرهای میاندوآب، مهاباد، نقده و ارومیه دارای ایستگاه بوده و آذربایجان‌غربی را به استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل می‌کند.

 مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

کد خبر 467557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار