نتایج یک تحقیق بین‌المللی نشان می‌دهد بلایای طبیعی همچون سیل، طوفان و حریق‌های جنگلی، میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان از خانه‌های خود فراری داده‌ است.

زلزله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بلایای آب و هوایی که از بحران اقلیمی ناشی می‌شود، موجب شده است در طول یک دهه هر سال میلیون‌ها انسان خانه‌های خود را ترک کنند.

سازمان بین‌المللی آکسفام در گزارشی اعلام کرد: وقوع چنین بلایایی به آوارگی بیش از ۲۰ میلیون انسان در سال منجر شده که برابر با آوارگی یک نفر در هر دو ثانیه است. همچنین وضعیت اقلیمی از عوامل اصلی آوارگی افراد از محل زندگی خود است و تاثیر آن از جنگ نیز بیشتر است.

در این گزارش آمده‌ است: بلایای آب و هوایی عامل اصلی در آوارگی مردم یک کشور در دهه اخیر بوده است. همچنین در حالی که هیچ‌یک از مردم جهان در برابر این بلایا مصون نیستند مردم کشورهای فقیر با بیشترین میزان خطر مواجه هستند.

زنان بیش از مردان در برابر حوادثی همچون سیل و طوفان آسیب‌پذیر هستند. در بسیاری از کشورها زنان از مهارت شنا کردن برخوردار نیستند. همچنین زنان معمولا آخرین افرادی هستند که خانه را ترک می‌کنند زیرا اغلب برای مراقبت از فرزندان و افراد سالمند یا بیمار در خانه می‌مانند در حالی که مردان برای کسب درآمد به شهر یا منطقه دیگر نقل مکان می‌کنند.

کد خبر 467541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =