مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: در صورت تأمین منابع مالی ۶ ایستگاه از خط ۶ مترو، حدفاصل ایستگاه تربیت مدرس تا خیابان ستاری، در نیمه نخست سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

مترو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، علی امام با اشاره به شدت گرفتن آلودگی هوای پایتخت در روزهای اخیر و تاثیر انکارناپذیر توسعه مترو بر کاهش آلودگی هوا تاکید کرد: شاید اگر در سال‌های گذشته موضوعات مالی مانعی بر سر راه شرکت مترو نبود، امروز می‌توانستیم با توسعه بیشتر خطوط در کاهش آلودگی هوا اثرگذارتر باشیم. وی با اشاره به بودجه مصوب سال جاری توسط شهرداری برای مترو گفت: با وجود بودجه محدود شرکت مترو تمام توان خود را به کار بسته‌ایم و همچنین با بازدیدهای هفتگی پیشرفت کار را به صورت دقیق دنبال خواهیم کرد تا ایستگاه‌ها با ایمنی هرچه تمام‌تر به بهره‌برداری برسند.

خط شش مترو که ۳۲ کیلومتر طول و ۳۱ ایستگاه دارد، از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) آغاز می‌شود که پس از طی یک مسیر جنوب به شمال در ایستگاه میدان شهدا با خط چهار، در ایستگاه امام حسین(ع) با خط دو، در ایستگاه شهدای هفت‌تیر با خط یک و در ایستگاه میدان ولی‌عصر(عج) با خط سه تقاطع خواهد داشت و سپس به شمال غربی تهران منتهی می‌شود.

کد خبر 466692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =