مدیر شعب بانک توسعه تعاون کهکیلویه و بویراحمد گفت: این بانک از ابتدای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۳۵۲ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.

اشتغال

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید مهدی میراب باشی روز شنبه نهم آذرماه اظهار داشت: بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک  دولتی توسعه ای عاملیت طرح های تکلیفی از طرف دولت را به عهده دارد که یکی از این طرح‌های ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد با عملکرد مطلوب خود توانسته است زمینه کمک به ایجاد اشتغال وافزایش تولید درسطح روستاهای استان را فراهم کند.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون کهکیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بانک توسعه تعاون استان آمادگی کامل برای حمایت و ارائه تسهیلات روستایی به جوانان تحصیلکرده را در راستای در تحقق شعار رونق تولید دارد.

وی در ادامه بیان کرد: استان کهکیلویه و بویراحمد با داشتن منابع آبی فراوان از جمله رودخانه  و چشمه‌های خروشان ظرفیت قابل توجهی برای پرورش ماهی دارد و بهره‌برداری از این ظرفیت‌های خدادادی زمینه رشد اقتصادی منطقه  و در نهایت اشتغا ل جوانان تحصیلکرده منطقه را فراهم می سازد.

میراب باشی ابراز داشت: طرح پرورش ماهی با مدیریت یک زن  در زمینی به مساحت ۴ هزار متر و با ۱۲ عدد استخر پرورش ماهی و فروش سالیانه ۲۰ میلیارد ریال مشغول به کار است و تاکنون مبلغ ۳ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح اشتغالزایی روستایی از بانک توسعه تعاون دریافت کرده است.

در فاز نخست طرح اشتغال روستایی یک هزار و ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری به استان اختصاص داده شد.

 در فاز دوم طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری سه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد.

نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد ۱۷.۷ درصد در سال ۱۳۹۵ بوده که در سال ۱۳۹۶ با ۴.۴ درصد کاهش به ۱۳.۳ درصد رسید.
کهگیلویه و بویراحمد ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۶ درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند

کد خبر 466569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =