معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: با فراهم شدن شرایط آب و هوایی و بارش‌های پائیزی، اقدامات بیولوژیکی در سطح استان تهران به پیشرفت ۸۰درصدی رسیده است.  

سیدعلی عظیمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  مهر، سیدعلی عظیمی صبح شنبه ۹ آذر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با فراهم شدن شرایط آب و هوایی و بارش‌های پائیزی، اقدامات بیولوژیکی در سطح استان تهران از وضعیت مناسبی برخوردار و به پیشرفت ۸۰ درصدی رسیده است.  

عظیمی افزود: اقدامات بیولوژیکی که بخش‌های مرتع و جنگل را شامل می‌شود با اعتبار ۲ میلیارد و ششصد میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در ۴ شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.  

وی به اقداماتی که در بخش مرتع در حال انجام است اشاره کرد و گفت: در حوزه آبخیز اخترآباد شهرستان ملارد پروژه بوته کاری (کاشت آتریپلکس) در سطح ۱۳۵ هکتار در حال انجام می‌باشد و از پیشرفت ۹۰درصدی برخوردار است.  

عظیمی ادامه داد: در حوزه آبخیز قزل چشمه شهرستان ملارد نیز عملیات آبیاری، مراقبت و نگهداری به مرحله اجرا درآمده و تا پایان تیرماه سال ۹۹ ادامه خواهد داشت.  

این مقام مسئول تصریح کرد: در حوزه آبخیز سیاهکوه شهرستان ورامین احداث هلالی‌های آبگیر توأم با بذرکاری از گونه بومی درمنه دشتی در سطح ۸۵۰ هکتار در حال انجام است و از پیشرفت ۶۰ درصدی برخوردار است.  

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران درباره اقدامات بیولوژیکی در بخش جنگل خاطر نشان کرد: با هدف توسعه جنگل کاری، عملیات جنگل کاری با کاشت گونه‌های جنگلی از جمله کاج سیاه، سرو نقره ای، داغداغان، عرعر، سنجد، زبان گنجشک و اقاقیا در سطح ۱۰۰هکتار در حوزه آبخیز آبعلی شهرستان دماوند اجرائی شده و از پیشرفت ۹۰درصدی برخوردار است.  

وی بیان داشت: در قالب طرح مشارکتی نیز در حوزه آبخیز وردیج- واریش و در روستای واریش در حوزه استحفاظی شهرستان تهران و با مشارکت جوامع محلی و شورای اسلامی روستا نهالکاری با استفاده از گونه‌های مثمر و غیر مثمر در سطح ۵۶ هکتار به مرحله اجرا درخواهد آمد.  

معاون فنی منابع طبیعی استان تهران تأکید کرد: تشتک‌ها و هلالی‌های آبگیر که به همراه نهالکاری و بذرکاری ایجاد می‌شود موجب استفاده حداکثری از نزولات آسمانی و ذخیره نزولات شده که در تداوم و بقای بذرکاری‌ها و تامین آب مورد نیاز نهال‌های کاشته بسیار مؤثر خواهد بود.  

کد خبر 466478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار