رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از ابلاغیه جدید پلیس راهور برای بررسی و مشخص کردن سهم آموزشگاه‌های رانندگی در وقوع حوادث سنگین خبر داد.

سرهنگ احمد کرمی‌اسد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ احمد کرمی‌اسد در این‌ باره گفت: اقدامات جدیدی در مورد آموزشگاه‌های رانندگی در دستور کار قرار داده‌ایم، از جمله این که جلسات ماهانه و منظمی میان رؤسای پلیس راهور با مدیران آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود و در جریان آن نکات و موارد مورد نیاز به مدیران آموزشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای یک طرح جدید گفت: در راستای مسئولیت‌پذیرتر کردن مدیران، مربیان و متولی آزمون‌ها در آموزشگاه‌های رانندگی، ابلاغیه‌ای را طی چند روز گذشته به تمام استان‌ها فرستاده و از آنان خواسته‌ایم با استفاده از اطلاعات و آمارهای مربوط به تصادفات رانندگی، در تصادفات سنگین که منجر به فوت یا جرح شدید شده‌ باشند، بررسی شود راننده متخلف در کدام آموزشگاه رانندگی آموزش دیده است.

کرمی‌اسد ادامه داد: ‌با انجام این بررسی‌ها اگر مشخص شود در آموزش این رانندگان بی‌توجهی یا کوتاهی صورت گرفته و آنان به درستی آموزش ندیده باشند، برابر تبصره ۳ ماده ۱۴ رسیدگی به تخلفات رانندگی، سهم آموزشگاه رانندگی در وقوع تصادف نیز مشخص می‌شود.

کد خبر 466429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =