شرکت 2thinknow به تازگی فهرست پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا از نظر وجود شرکت‌های فناوری را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد که نیویورک موفق شد رتبه اول این رتبه‌بندی را به خود اختصاص دهد.

شرکت 2thinknow

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر نوشت در رتبه‌بندی سالیانه نوآورترین شهرهای دنیا که از طرف شرکت 2thinknow اعلام شده است، ۵۰۰ شهر دنیا مورد بررسی قرار گرفته‌اند تا بهترین آن‌ها از نظر وجود استارتاپ‌ها را معرفی کند. مشاغل و شرکت‌های نوپا در سراسر دنیا، ایده‌ها و مدل‌های تجاری خلاقانه‌ای را ایجاد کرده‌اند. اما کدام یک از شهرهای دنیا در پیشرفت نوآوری‌ها از رقبای خود پیشی گرفته‌اند و نسبت به باقی شهرها در سال ۲۰۱۹ میلادی عملکرد بهتری داشته‌اند؟

امسال نیویورک توانست در جایگاه برتر این لیست قرار بگیرد و لقب نوآورترین شهر جهان در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دهد. شاخص رتبه‌بندی این شهرها بر اساس ۱۶۲ معیار است که از میان آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: معیارهای صنعتی و اقتصادی و خلاقیت شرکت‌های فناوری، دارایی‌های فرهنگی، زیرساخت‌های انسانی، حریم خصوصی شهروندان و بازارهای شبکه‌ای.

از میان ۱۰ شهر برتر این رتبه‌بندی، ۵ شهر متعلق به آمریکا است. شهرهای چینی در سال جاری نسبت به سال گذشته پیشرفت داشتند، ولی هیچ‌ کدام نتوانستند در میان ۱۰ رتبه اول قرار بگیرند و پکن و شانگهای به ترتیب به جایگاه ۲۶ و ۳۳ بسنده کردند. تنها سه شهر اروپایی توانستند در میان ۲۰ شهر نخست قرار بگیرند که شامل لندن، پاریس و برلین می‌شوند و رتبه‌های آن‌ها به ترتیب سوم، ششم و دوازدهم است.

تهران سال گذشته در رتبه ۴۱۳ قرار گرفته بود که امسال به جایگاه خود ارتقا داده و در رتبه ۳۹۰ ایستاد. جایگاه‌های انتهای این فهرست هم از آن شهرهای آفریقایی شد.

کد خبر 466420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار