عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: من با آقای زنگنه صحبت کردم و گفتم «شنیدم شما می‌خواهید استعفا دهید» اما گفت «به حرمت استیضاح کنندگان در جلسه استیضاح حاضر می‌شوم و استعفا نمی‌دهم تا لحظه‌ای که از من بخواهند وظیفه‌ام را انجام می‌دهم».

بهروز نعمتی

به گزارش همشهری آنلاین، بهروز نعمتی عضو هیئت رئیسه مجلس درباره استیضاح وزرا در ۳ ماه مانده به انتخابات مجلس به نامه نیوز گفت: فعلا استیضاح زنگنه در دستور کار مجلس است.  استیضاح وزیر آموزش و پرورش تازه آمده که طبق آیین نامه برای بررسی و رسیدگی تحویل کمیسیون مربوطه می‌شود. خبر استیضاح وزیر کشور نیز فقط در رسانه‌ها آمد و هیچ طرحی به دست هیأت رئیسه نرسیده است.

وی درباره انتخاباتی بودن استیضاح‌ زنگنه گفت: معتقدم استیضاح و سئوال حق قانونی نمایندگان است البته یک نکته‌ای هم اینجا وجود دارد عده‌ای وقتی در انتخابات مجلس دهم رأی نیاوردند با ایجاد موج تبلیغاتی شروع به تخریب مجلس دهم تخریب کردند که این مجلس ناکارآمد است. کسی که مطلع‌ترین فرد در موضوع بنزین بود درباره توقف افزایش قیمت بنزین طرح‌های دوفوریتی و سه فوریتی داد.  خوب وقتی این رفتارها را می‌بینیم معلوم می‌شود که مجموعه‌ای با نیروهایی که درون و بیرون مجلس دارد می‌کوشد چنین فضاسازی‌هایی را انجام دهد اما نمی‌توان به آن سونامی گفت. البته هرچه به زمان انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم سرعت اقدامات این مجموعه هم بیشتر می‌شود.

نعمتی در پاسخ به این سئوال که آیا نمایندگان به دنبال طرح سئوال از رئیس جمهور هستند گفت: مخالف افزایش قیمت بنزین بودم.  در جلسات مشترک با دولت و نشست غیرعلنی مجلس نیز مخالفت خودم را رسما اعلام کردم اما وقتی رهبر انقلاب می فرمایند «تصمیم سران قوا باید اجرا شود»، رهنمود ایشان باید فصل الخطاب همه قرار گیرد. آقایانی که در موضوعات سیاسی چشم غره می‌روند و درباره ضرورت رعایت دیدگاه‌های رهبر انقلاب به دیگران تذکر می‌دهند الان به خودشان تلنگر بزنند که وقتی رهبر معظم انقلاب اعلام نظر فرمودند، آنها نیز دامن زدن به موضوع افزایش قیمت بنزین را ختم کنند. همه ما الان باید دنبال آن باشیم که عوارض و تبعات افزایش قیمت بنزین را کم کنیم و آلام مردم را تسکین ببخشیم، نه آنکه نمک روی زخم جامعه بپاشیم.

وی درباره نظر زنگنه در زمینه استیضاح نیز گفت: من با آقای زنگنه صحبت کردم و گفتم شنیدم شما می‌خواهید استعفا دهید ایشان گفت به حرمت استیضاح کنندگان در جلسه استیضاح حاضر می‌شوم و استعفا نمی‌دهم تا لحظه‌ای که از من بخواهند وظیفه‌ام را انجام می‌دهم.

کد خبر 466346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =