فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: در راستای افزایش قیمت بنزین، رئیس سازمان محیط‌زیست در نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه خواست راهی برای تامین بنزین مورد نیاز روزانه محیط‌بانی این سازمان پیدا کند.

محيط‌باني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی گفت‌: مصرف روزانه بنزین در محیط‌بانی سازمان حفاظت محیط زیست ۲۲ هزار لیتر است که با توجه به افزایش قیمت آن مجبوریم این میزان بنزین را با قیمت تعیین‌شده جدید (لیتری سه هزار تومان) تهیه کنیم که برای سازمان محیط زیست مقدور نیست.

وی اظهار داشت: ۱۸ میلیون و ۸۴۰ هکتار در قالب مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد که باید برای برقراری نظم و امنیت حیات وحش در این مناطق محیط‌بانان به طور مداوم در مناطق گشت‌زنی داشته باشند که این کار با خودرو و موتورسیکلت انجام می‌شود که با شرایط جدید قیمت‌ها برای سازمان محیط زیست کار دشواری است که بتواند از عهده هزینه این میزان بنزین برآید.

وی ادامه داد: بر این اساس رییس سازمان محیط زیست دو روز پیش نامه‌ای را به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرد و در آن خواست که فکری به حال بنزین مورد نیاز محیط‌بانی سازمان محیط زیست کنند، در واقع دو پیشنهاد مطرح است؛ یکی اینکه بنزین مورد نیاز روزانه ما که حدود ۲۲ هزار لیتر است را در کارت‌های سوخت خودروهای محیط‌بانی شارژ کنند یا اینکه هزینه این میزان سوخت را مشخص و برای آن بودجه‌ای جداگانه در نظر بگیرند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: هنوز جواب نامه را دریافت نکرده‌ایم اما با جدیت پیگیر آن هستیم چون اگر این خواسته تامین نشود با این روند قطعا قدرت تحرک و پیشگیری ما در محیط‌بانی‌ها به یک سوم کاهش خواهد یافت.

محبت‌خانی گفت: ۶۰۴ پاسگاه محیط‌بانی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست فعال است که ۹۰۰ خودرو و هزار موتورسیکلت کار گشت‌زنی در این مناطق را انجام می‌دهند.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از روز بیست و چهارم آبان ۹۸،  قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵ هزار ریال، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای هر لیتر ۳۰ هزار ریال و بنزین سوپر هر لیتر ۳۵ هزار ریال محاسبه می‌شود.

کد خبر 466028

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی