مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در چهار کلانشهر کشور، از ورود سامانه بارشی جدید طی عصر چهارشنبه ۶ آذر ماه خبر داد.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان با اعلام این خبر گفت‌: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از امروز سه‌شنبه ۵ آذر ماه تا فردا جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق کشور حاکم است؛ از این رو با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا طی امروز و فردا به تدریج غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور به ویژه تهران، اصفهان، کرج و اراک افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: امروز برای شمال و مرکز خلیج فارس و قسمت‌های جنوبی خوزستان بارش پراکنده با احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان با بیان اینکه از بعد از ظهر فردا با توجه به ورود سامانه جدید بارشی در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور، بارش باران و برف آغاز می‌شود، تصریح کرد:‌ روز پنجشنبه نیز بارش در این مناطق ادامه خواهد داشت و فعالیت این سامانه به شکل رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد و در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف خواهد بود. همچنین بارش، استان‌های واقع در جنوب غرب و مناطقی از جنوب کشور را نیز فرا می‌گیرد.

به گفته ضیائیان، روز جمعه برای نیمه غربی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و روز شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه نیز نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 465646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =