معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با تاکید بر این‌که مردم استان همدان باید ویروس آنفلوانزا را جدی بگیرند؛ گفت: آمار دقیقی از بیماران مبتلا به این ویروس در استان همدان وجود ندارد.  

آنفلوانزا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، ابراهیم جلیلی پیرامون شایع شدن بیماری آنفلوانزا در همدان با بیان این‌که هر سال در فصل پاییز و آذرماه ابتلا به بیماری آنفلوانزا را شاهد هستیم، گفت: اگر مردم موارد بهداشتی را رعایت کنند مشکلی ایجاد نمی‌شود چراکه معمولا در این فصل سال شاهد اپیدمی برخی ویروس‌ها هستیم اما تا آخر آذرماه این مشکلات رفع خواهد شد.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان در توضیح این‌که فوت چند کودک در همدان بر اثر ابتلا به این بیماری مورد تایید است یا خیر عنوان کرد: موضوع در حال بررسی است و شاید گاهی برخی مبتلایان به بیماری آنفلوانزا با بیماری‌های دیگری از جمله نارسایی قلبی و مشکلات ایمنی روبرو باشند و با ابتلا به این ویروس بیماری تشدید شود.  

وی با بیان این‌که این نوع بیماری آنفلوانزا با سرفه و خلط و دردهای شدید عضلاتی شروع می‌شود، گفت: این بیماری رفته رفته به سمت تنگی نفس می‌رود و ممکن است سرفه‌ها با خلط خونی همراه شود.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان این‌که گاهی این بیماری در حد یک سرماخوردگی معمولی نمود دارد و به راحتی درمان می‌شود و حتی نیاز به دارو هم ندارد، گفت: در برخی موارد اگر علائم تشدید شود باید فرد بیمار در بیمارستان بستری شده و تحت نظر باشد چراکه این بیماری ویروسی است و درمان آن بیشتر حمایتی است.  

جلیلی با بیان این‌که همه ساله این نوع ویروس‌ها در فصل پاییز مشاهده می‌شود و با شروع سرما مبتلایان را درگیر می‌کند، گفت: در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا از بیماری خونی رنج می‌برند و یا به بیماری‌های متابولیسم مبتلا بوده و مشکلات تنفسی داشته باشند علائم تشدید و به آنفلوانزا تبدیل می‌شود.  

نمونه‌های خونی افراد مبتلا به این ویروس آزمایش می‌شود

وی با بیان این‌که شاید افرادی هم به علت شدت بیماری جان خود را از دست دهند، گفت: در حال حاضر نمونه‌های خونی افراد مبتلا به این ویروس آزمایش می‌شود.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان این‌که آمار دقیقی از بیماران مبتلا به این ویروس در استان همدان وجود ندارد، گفت: تا زمانی که تست ویروسی آنفلوانزای افراد مثبت نشود نمی‌توان به طور ۱۰۰ درصد آن را تایید کرد.  

جلیلی با بیان این‌که شماری از مراجعان با علائم ذکر شده درمان شده و شماری نیز در بیمارستان بستری شده اند، گفت: رعایت نکات بهداشتی اصلی‌ترین فاکتور در جلوگیری از ابتلا به این ویروس است.  

او گفت: افرادی که علائم سرماخوردگی دارند به خصوص کودکان باید در منزل استراحت کرده و از حضور در مدرسه اجتناب کنند. شستشوی دائم دست‌ها ضروری است و افراد نیز باید در صورت حضور در جمعیت از ماسک استفاده شود.  

کد خبر 465479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =