بر اساس مطالعات اخیر پیاده‌روی به عنوان سالم‌ترین رژیم غذایی می‌تواند منجر به کاهش یک کیلو وزن در هفته شود.

پياده روي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مطالعات نشان می‌دهد پیاده روی می‌تواند بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. بر اساس یافته‌های اخیر مجله وب ام دی، اگر روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید و از حجم غذاهای مصرفی خود در طی روز ۲۵ درصد کاهش دهید، می‌توانید در هفته نیم تا یک کیلو وزن کم کنید.

پیاده روی می‌تواند به عنوان یک برنامه مادام‌العمر برای کاهش وزن باشد و عوارض جانبی سایر رژیم های غذایی را ندارد. اصلی‌ترین قانون این رژیم غذایی ایجاد تغییرات سبک و سالم در زندگی روزانه برای رسیدن به وزن ایده‌آل است.

بنابر مطالعات مرکز ملی کنترل وزن آمریکا، برداشتن روزانه ۲۰۰۰ هزار قدم معادل ۱۵ دقیقه و استفاده از غذاهای سالم مانند میوه و سبزی‌جات، غلات سبوس‌دار، لبنیات کم‌چرب و پروتئین بدون چربی می‌تواند منجر به کاهش وزن نیم تا یک کیلو در هفته شود.  اگر برای ۷۵ دقیقه وقت ندارید، لازم نیست همه مراحل پیاده‌روی را یکجا انجام دهید.

به علاوه دوچرخه سواری نیز می‌تواند جایگزین پیاده روی شود.  هر یک دقیقه رکاب زدن، معادل ۱۵۰ قدم پیاده‌روی است. به گفته بنیانگذاران این رژیم غذایی، اصلی‌ترین مرحله کاهش وزن حفظ وزن کم شده است. اضافه کردن رژیم غذایی پیاده روی به عادات روزانه، به راحتی می‌تواند وزن را برای مدت طولانی در محدوده سالم نگه دارد.

کد خبر 464730
منبع: مهر

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی