محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از برج آزادی بر انجام مطالعات کارشناسی برای مرمت و بازسازی برج آزادی تاکید کرد.

محسن هاشمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید از برج آزادی، گفت: با توجه به اینکه برج آزادی به عنوان یکی از بناهای هویتی پایتخت محسوب می‌شود، می‌بایست برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی انجام شده و اقدامات لازم برای این نماد مدرنیته شهر تهران در دستور کار قرار گیرد.

وی به جذب بازدیدکننده به این مکان گردشگری اشاره کرد و بیان داشت: با برنامه‌ریزی و معرفی فعالیت‌های ویژه در این مجموعه می‌توان برج آزادی را به عنوان اثری منحصر بفرد که معرف معماری ایرانی اسلامی است را از مهجوریت خارج کرد؛ چرا که پتانسیل خوبی برای جذب مسافرین و گردشگران دارد.

  • حفظ نماد هویتی کشور با ایمن‌سازی و آرام‌سازی اطراف میدان آزادی

در ادامه این بازدید، شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، برج آزادی را مجموعه‌ای فرهنگی دانست و گفت: از گذشته تاکنون یکی از مقاصد گردشگری مردم، تهران و برج آزادی با سازه‌ای فاخر است؛ از این رو با ایمن‌سازی و آرام‌سازی اطراف میدان آزادی می‌توان جایگاه آن را در تهران، ایران و جهان به عنوان نماد هویتی کشور حفظ کرد.

وی بر ارتقای چرخ اقتصادی تهران تاکید کرد و گفت: می‌بایست اماکن عمومی را در چارچوب قانون در اختیار شهروندان قرار داد که امید است این امر بر چرخه اقتصادی شهر تهران بیش از پیش کمک کند.

  • دسترسی به میدان آزادی از طریق خط مترو

سید علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ تهران نیز در ادامه به آرام‌سازی و ایمن‌سازی اطراف میدان آزادی اشاره و بیان کرد: با توجه به آمار تصادفات در اطراف میدان آزادی، دو طرح ترافیکی و آرام‌سازی در محور غربی میدان آزادی در حال اجراست و ایمن‌سازی آن در سه لاین کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشگری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود.

وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی، خاطرنشان کرد: بر اساس دستور رئیس شورای اسلامی شهری تهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، مقرر شده تا با ارسال لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی شده و با تسهیلاتی که فراهم می‌شود، بتوان دسترسی بهتری برای شهروندان ایجاد کرد.

کد خبر 464366

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار