یک شرکت دانش بنیان، توانست هودهای شیمی درمانی مورد استفاده در فرآیند درمان بیماران مبتلا به سرطان را با اختلاف قیمت، قابل توجهی نسبت به محصول مشابه خارجی در کشور تولید کند.

هود شيمي‌درماني

به گزارش همشهری آنلاین از ایرنا، هود شیمی‌درمانی از جمله تجهیزاتی است که در فرآیند درمان بیماران مبتلا به سرطان، کاربرد دارد و برای حفظ سلامت کارکنان درمانی به کار می‌رود که این شرکت دانش بنیان توانسته است این دستگاه را با اختلاف قیمت قابل توجهی نسبت به محصول مشابه خارجی تولید کند.

توحید پورفلاح، از مدیران این شرکت دانش بنیان دراین‌باره گفت: مواد به کار رفته در شیمی‌درمانی، می‌تواند خطرات جدی برای کارکنان درمان و اپراتور ایجاد کند، هودهای شیمی‌درمانی، این امکان را ایجاد می‌کند که ریسک مشارکت در فرآیند درمان را برای کارکنان کاهش دهد.

این فعال فناور با اشاره به مشکلات واردات گفت: هود شیمی‌درمانی وارد شده حدود ۷۰ میلیون تومان قیمت دارد و این شرکت آن را به قیمت ۲۵ میلیون تومان تولید می‌کند، با توجه به کیفیت مشابه با محصول وارداتی، این اختلاف قیمت، امتیاز بسیار مهمی در جایگزینی کالای «ایران ساخت» به جای کالای وارد شده از خارج محسوب می‌شود.

وی گفت: این شرکت، حدود ۳ دهه سابقه فعالیت در تولید تجهیزات آزمایشگاهی دارد، تولید انواع دیپ فریزها، هودهای شیمی‌درمانی، یخچال آزمایشگاهی و برخی محصولات دیگر، از جمله تولیدات این شرکت هستند.

وی درباره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت بیان کرد: از جمله دستاوردهای چهار دوره شرکت در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، افزوده شدن بر تعداد مشتریان شرکت بوده، در این نمایشگاه توانستیم، قراردادهایی با دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، اصفهان و شهید بهشتی منعقد کنیم.

پورفلاح گفت: با توجه به یارانه و حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت در این نمایشگاه برای خریدار هم مقرون به صرفه است، معمولا پس از فروش تجهیزات به مشتریان، زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانیم مطالبات خود را وصول کنیم، اما در صورت انعقاد قرارداد فروش در این نمایشگاه، اغلب چند روز بعد تصفیه انجام می‌شود، این مساله با توجه به نیاز شرکت‌های فناور و دانش بنیان به نقدینگی، مزیت قابل توجهی محسوب می‌شود.

کد خبر 464246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار