انجمن برونته، آخرین دست‌نویس دوران نوجوانی شارلوت برونته را به خانه آورد.

موزه پارسوناژ برونته

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، انجمن برونته پس از سال‌ها جستجو توانست کتاب فوق‌العاده کوچکی را پیدا کند که شارلوت برونته در نوجوانی آن را نوشته است. این کتاب روز دوشنبه در حراجی پاریس به قیمتی بیش از ۵۱۲ هزار یورو خریداری شد. بخشی از این مبلغ توسط کمک‌های مردمی فراهم شد. انجمن برونته نگران بود که این اثر دوباره از دست برود، از این رو حاضر شد این مبلغ را برای بازگرداندن کتاب به خانه بپردازد.

کتاب یاد شده، یکی از کتاب‌های یک مجموعه شش تایی است که شارلوت در دوره نوجوانی نوشته است. از این ۶ کتاب، ۵ تای آن‌ها تا کنون از چنگ گذر زمان نجات یافته‌اند و یکی از آن‌ها در سال ۱۹۳۰ از دست رفته است. این کتاب متعلق به زمانی است که شارلوت جوان تنها ۱۴ سال داشته است. ابعاد آن ۳۵ میلی‌متر در ۶۱ میلی‌متر است و به موزه پارسوناژ برونته در یورکشایر انگلستان منتقل می‌شود. این موزه در واقع زمانی خانه خانواده برونته بود و اکنون ۴ کتاب دست‌نویس دیگر با عنوان «مجله‌ مردان جوان» در آن نگهداری می‌شود.

به گفته آن دینسدیل مدیر موزه برونته، شارلوت این مجله‌های کوچک دست‌نویس را برای سربازهای اسباب‌بازی‌ای نوشته است که در کودکی با برادر و خواهرهایش با آن‌ها بازی می‌کرد. او این موفقیت را مدیون کسانی می‌داند که پیدا کردن و خریدن این اثر را میسر کردند. او می‌گوید بازگشت این کتاب ۱۸۹ ساله به خانه، درخشان‌ترین نقطه در طول ۳۰ کار او در موزه بوده است.

شارلوت برونته، نویسنده انگلیسی قرن نوزدهم، بیشتر به خاطر رمان جین ایر مشهور است که آن را ابتدا با نام مستعار کرر بل منتشر کرد. او به همراه دو خواهرش آن و امیلی برونته از مهم‌ترین نویسندگان قرن نوزدهم انگلستان هستند.

کد خبر 464217

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار