رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به بیماری‌های ناشی از مصرف مواد دخانی در کشور گفت: سالانه ۶۰ هزار نفر به دلیل مصرف دخانیات، جان خود را از دست می‌دهند.

دخانیات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، بهزاد ولی‌زاده اظهار داشت: مصرف مواد دخانی در کشور منجر به بروز بیماری‌هایی می‌شود که نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان هزینه برای نظام سلامت در بر دارد.

وی با عنوان این که ۷۰ هزار میلیارد تومان ضرر اقتصادی مصرف دخانیات در کشور است، ادامه داد: هزینه‌ای که مصرف مواد دخانی به دولت تحمیل می‌کند، بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است.

ولی‌زاده با انتقاد از برخی تلاش ها برای تسهیل در مصرف مواد دخانی به خصوص قلیان در کشور، گفت: مسئولان اگر قوانینی را که در جهت کاهش مصرف مواد دخانی در کشور وضع شده اجرا نکنند، در آینده نزدیک شاهد طغیان بیماری‌ها و بروز سرطان‌های ناشی از مصرف مواد دخانی خواهیم بود.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با بیان که همه کشورها به سمت اقداماتی در جهت کاهش مصرف مواد دخانی می‌روند، افزود: ما نباید قوانینی وضع کنیم که منجر به تسهیل مصرف مواد دخانی در کشور شود.

کد خبر 464185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار