رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در روز پنجشنبه ۳۰ آبان‌ ماه خبر داد.

10 رشته محل جدید به انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اضافه شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ابراهیم خدایی با اعلام این خبر گفت: عصر دوشنبه ۲۷ آبان ماه فرایند توزیع کارت هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و توزیع کارت تا پایان هفته ادامه دارد.

وی افزود: از تعداد ۵۲۲ هزار داوطلب ثبت‌نام‌کننده در این آزمون، بیش از ۲۴۰ هزار نفر کارت ورود به جلسه دریافت کرده‌اند.

در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار الزامی است و فرآیند برگزاری آزمون نوبت صبح از ساعت‌ ۸:۳۰ و نوبت عصر از ساعت‌ ۱۴:۳۰ روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه اعلام شده است.

در هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی، از مجموع دستگاه‌های اجرایی که موفق به دریافت تامین اعتبار لازم شده‌اند، ۲۲ دستگاه اجرایی با ظرفیت ۳۰ هزار و ۲۹۰ نفر سهمیه مجوز حضور دارند.

در این آزمون وزارت آموزش و پرورش با سهمیه ۱۸ هزار و ۹۳ نفر برای ۳۲ اداره کل آموزش و پرورش استان‌های مختلف کشور در گروه معلمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها، مراکز علوم پزشکی، پژوهشی و تحقیقاتی با ۹ هزار ۴۱۶ نفر مجوز بیشترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین سازمان امور اراضی با ۹ سهمیه و سازمان ملی بهره‌وری با ۶ نفر دارای کمترین سهمیه استخدامی در هفتیمن آزمون استخدامی فراگیر است.

  • شرایط سنی آزمون

در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت‌نام در همه دستگاه‌ها ۲۰ سال است. با این حال حداکثر شرط سن مربوط به دستگاه‌های اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداکثر سن ۲۵ سال، فوق دیپلم حداکثر سن ۳۰ سال، کارشناسی حداکثر سن ۳۵ سال، کارشناسی ارشد حداکثر سن ۴۰ سال و دکتری حداکثر سن ۴۵ سال امکان‌پذیر است. تنها حداکثر شرط سن در مقطع کاردانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۳۵ سال است.

  • مواد آزمون

مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از فناوری اطلاعات (مهارت هفت‌گانه ICDL)، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندی‌های عمومی است.

تمام سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه‌ای با ضریب یک و به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته شده است.

کد خبر 464042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان